Świst w całej hali. Iga Świątek popisała się zwinnością [WIDEO]

Polka walczyła przez ponad godzinę w wygranym 7:5 pierwszym secie meczu z Ajlą Tomljanović. W jednej z akcji popisała się bardzo dobrym przewidywaniem i przyspieszeniem.

Iga Świątek w meczu z Ajlą Tomljanović Twitter / WTA / Iga Świątek w meczu z Ajlą Tomljanović
Nie zanosiło się na aż tak długą rywalizację w secie, ponieważ Iga Świątek dominowała na początku partii. Polka prowadziła 3:0 i 4:1, ale Ajla Tomljanović potrafiła dogonić faworytkę. Walka stała się zacięta i interesująca.

Kilkukrotnie w czeskiej Ostrawie podnosiła się wrzawa, pod względem piłek wygrywających przeważała Świątek. To Polka może liczyć na głośniejsze wsparcie ze strony kibiców.

W ostatnim gemie seta Świątek przełamała serwis przeciwniczki. Dzięki temu nie musiała mierzyć się z nią w tie-breaku.

Pierwsza piłka w gemie została rozstrzygnięta zagraniem przy siatce. Tomljanović zagrała tuż za nią, mimo to rakieta numer jeden rankingu WTA zdążyła do piłki. Świst, który zrobiła swoim wślizgiem do piłki, było słychać w całej hali w Ostrawie.