Chorwatka sprawiła niespodziankę. Awans Karoliny Pliskovej

W turnieju WTA 500 w San Diego doszło do sporej niespodzianki. Chorwacka tenisistka Donna Vekić wyeliminowała Greczynkę Marię Sakkari. W kolejnej rundzie jest Czeszka Karolina Pliskova.

Donna Vekić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Donna Vekić
Maria Sakkari (WTA 7) z drugiego z rzędu turnieju odpadła po pierwszym meczu. W Ostrawie pokonała ją Alycia Parks po trzysetowym dreszczowcu. W San Diego Greczynka uległa 6:7(3), 1:6 Donnie Vekić (WTA 77). W pierwszym secie Sakkari roztrwoniła prowadzenie 5:3.

W ciągu 96 minut Vekić zaserwowała siedem asów, a Sakkari popełniła siedem podwójnych błędów. Chorwatka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Jest to dla niej dziewiąte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W przeszłości była notowana na 19. miejscu. W swoim dorobku ma trzy singlowe tytuły w WTA Tour. W 2019 roku doszła do ćwierćfinału US Open.

Kolejną rywalką Vekić będzie była liderka rankingu Karolina Pliskova (WTA 22), która pokonała 6:3, 6:4 Caroline Dolehide (WTA 181). W trwającym 82 minuty meczu Czeszka wywalczyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z dziewięciu okazji. Pliskova wygrała sześć z siedmiu dotychczasowych spotkań z Vekić. Chorwatka była górą tylko w ich pierwszym starciu, w II rundzie US Open 2012.

Daria Kasatkina (WTA 11) spożytkowała pięć z 10 break pointów i wygrała 6:2, 6:2 z Leylah Fernandez (WTA 39), finalistką US Open 2021. Sloane Stephens (WTA 52) pokonała 6:1, 7:6(2) Jil Teichmann (WTA 38). W drugim secie Amerykanka wróciła z 1:3 i obroniła piłkę setową w 10. gemie.

Do zakończenia I rundy pozostał jeden mecz. Starcie Coco Gauff (WTA 8) z Robin Montgomery (WTA 294) zostało przerwane z powodu deszczu. Finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa prowadzi 6:3, 3:2.