Niewiarygodny maraton w Rumunii. Pewny awans Ukrainki

Trzy godziny i 26 minut trwała niesamowita batalia Chinki Xiyu Wang z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse w turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce. Spokojny awans wywalczyła Ukrainka Anhelina Kalinina.

Xiyu Wang Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Xiyu Wang
W czwartek w Kluż-Napoce odbyło się pięć meczów II rundy. Niewiarygodny bój stoczyły Xiyu Wang (WTA 59) i Elena-Gabriela Ruse (WTA 104). Zwyciężyła Chinka 6:1, 6:7(8), 7:6(6). Mecz trwał trzy godziny i 26 minut. Było to pierwsze starcie tych tenisistek.

Pierwszy set należał zdecydowanie do Wang, która uzyskała dwa przełamania. W drugim rozgorzała twarda batalia. Było sporo gemów granych na przewagi. Chinka odrobiła straty z 1:3 i doszło do tie breaka. W nim nie miała piłki meczowej. Ruse wykorzystała czwarty setbol. W trzeciej partii Rumunka z 3:5 wyrównała na 5:5. O losach meczu zadecydował tie break. W nim Wang wróciła z 2-4. Awans zapewniła sobie za drugą piłką meczową.

W całym spotkaniu Wang obroniła 11 z 14 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od Ruse (140-131). Kolejną rywalką Chinki będzie Nuria Parrizas-Diaz (WTA 75), która pokonała 6:1, 6:4 Dalmę Galfi (WTA 89). Hiszpanka prowadziła 6:1, 5:1, by stracić trzy gemy z rzędu. Na więcej rywalce nie pozwoliła.

Anhelina Kalinina (WTA 45) wygrała 6:3, 6:2 z Ysaline Bonaventure (WTA 126). W ciągu 76 minut Ukrainka zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i spożytkowała cztery z 10 szans na przełamanie. Anastazja Potapowa (WTA 48) sześć razy odebrała rywalce podanie i pokonała 6:2, 6:3 Viktoriję Golubić (WTA 81).

Odpadła Xinyu Wang (WTA 80), która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Magdę Linette. Chinka uległa 4:6, 6:2, 1:6 Annie Blinkowej (WTA 138). W trwającym godzinę i 50 minut meczu moskwianka miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. W ćwierćfinale zagra z Kalininą.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)