Błyskawiczny awans Hiszpanki. Niesamowity zwrot akcji w meczu Kasatkiny z Keys

Paula Badosa łatwo poradziła sobie z Louisą Chirico w turnieju WTA 500 na kortach twardych w San Diego. Madison Keys odwróciła losy pierwszego seta i wyeliminowała Darię Kasatkinę.

Madison Keys Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Madison Keys
Paula Badosa (WTA 4) w pięciu poprzednich turniejach wygrała tylko jeden mecz, w US Open z Łesią Curenko po trzysetowym boju. W San Diego na początek nie miała żadnych problemów z Louisą Chirico (WTA 196). Hiszpanka rozbiła Amerykankę 6:0, 6:3.

W pierwszym secie Badosa oddała rywalce tylko siedem punktów. W drugim było więcej walki. Chirico prowadziła 3:2 z przełamaniem. Później znów dominowała Hiszpanka, która zdobyła cztery ostatnie gemy. W ciągu 53 minut Badosa zaserwowała sześć asów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Danielle Collins.

Madison Keys (WTA 18) wróciła z 0:4 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:3 Darię Kasatkinę (WTA 11). W trwającym 87 minut meczu Amerykanka zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji. Było to dziewiąte spotkanie tych tenisistek. Po raz ósmy lepsza okazała się Keys. Kasatkina jedyne zwycięstwo odniosła w styczniu tego roku w Melbourne (WTA 250). Kolejną rywalką Amerykanki będzie jej rodaczka Jessica Pegula.

Aryna Sabalenka (WTA 5) zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:2 Sloane Stephens (WTA 52). W trwającym dwie godziny i minutę meczu tenisistka mieszkająca w Miami zdobyła o dwa punkty więcej (80-78). Została przełamana pięć razy, a wykorzystała sześć z 11 break pointów. O półfinał zagra z Donną Vekić.