Niezwykłe słowa o Idze Świątek. Padły z ust jej przeciwniczki

Iga Świątek znów zachwyciła kibiców, triumfując w San Diego. W finałowym meczu pokonała Donnę Vekić 6:3, 3:6, 6:0. Po spotkaniu Chorwatka odniosła się do postawy polskiej zawodniczki.

Mateusz Domański
Donna Vekić Getty Images / Donna Vekić
Finałowy mecz Igi Świątek z Donną Vekić dostarczył sporych emocji. Niżej notowana przeciwniczka mocno postawiła się reprezentantce Polski. Zdołała wygrać drugiego seta, jednak Iga chwilę później odpowiedziała z potężną mocą.

- Udało mi się wygrać drugiego seta, ale w trzecim po prostu uderzyłam w ścianę stworzoną przez Igę - spostrzegła Vekić, cytowana przez "The Washington Post".

Później Chorwatka szerzej odnosiła się do postawy przeciwniczki. Jej słowa są absolutnie wyjątkowe.

- Grała tak, jakby była nie z tego świata. Udowodniła, dlaczego jest teraz zdecydowanie najlepszą zawodniczką w rankingu - podsumowała.

Iga również zwracała się do rywalki. - Mam nadzieję, że będę częściej spotykać się z Donną. Weszłaś na odpowiedni poziom - zaznaczała.

- To był bardzo intensywny mecz. W trzecim secie poszłam na całość. Korzystałam z intuicji. Chciałabym bardzo podziękować mojemu teamowi, rodzinie i kibicom. Cieszę się, że jesteście wszędzie - dodawała polska tenisistka.

Za zwycięstwo Iga otrzymała nagrodę finansową i 470 punktów rankingowych.