Była liderka rankingu rywalką Pauli Badosy. Niesamowity dreszczowiec w Guadalajarze

Wiktoria Azarenka będzie przeciwniczką najwyżej rozstawionej Pauli Badosy w turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. Niesamowitą batalię stoczyły Belinda Bencić i Leylah Fernandez.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W poniedziałek w Guadalajarze rozpoczął się ostatni w sezonie turniej rangi WTA 1000. Osiem najwyżej rozstawionych uczestniczek otrzymało wolne losy. Z numerem pierwszym zagra Paula Badosa, która poznała rywalkę w II rundzie. Zmierzy się z Wiktorią Azarenką (WTA 37), która pokonała 6:4, 6:2 Elinę Awanesjan (WTA 130).

W ciągu 86 minut dwukrotna mistrzyni Australian Open i była liderka rankingu wywalczyła 28 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Azarenka w tym roku pokonała Badosę w Sydney. W ubiegłym sezonie spotkały się w finale w Indian Wells. Wygrała wtedy Hiszpanka po fascynującej batalii 7:6(5), 2:6, 7:6(2).

Emocjonujący bój stoczyły Belinda Bencić (WTA 14) i Leylah Fernandez (WTA 41). Zwyciężyła Szwajcarka 7:5, 6:7(10), 6:3 po dwóch godzinach i 45 minutach. W pierwszym secie mistrzyni olimpijska prowadziła 4:2. Później przegrywała 4:5 i 0-40, by obronić trzy piłki setowe.

Jeszcze większą dramaturgię miała druga partia. Bencić znów wyszła na 4:2, by stracić trzy gemy z rzędu. Tym razem doszło do tie breaka. W nim Szwajcarka miała pięć piłek meczowych, ale nie zakończyła spotkania. W trzecim secie Fernandez z 0:2 wyrównała na 2:2. Bencić uzyskała przełamanie na 4:2 i tym razem nie oddała przewagi.

Bianca Andreescu (WTA 59) pokonała 6:2, 6:4 Jil Teichmann (WTA 36). W ciągu 80 minut mistrzyni US Open 2019 spożytkowała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Ludmiła Samsonowa (WTA 22) wróciła z 1:3 w drugim secie i wygrała 6:1, 7:5 z Kaią Kanepi (WTA 29). Camila Osorio (WTA 71) zwyciężyła 6:4, 7:6(8) Jekaterinę Aleksandrową (WTA 19). Kolumbijka prowadziła 6:4, 4:1, ale o losach drugiego seta zadecydował tie break. W nim obroniła dwie piłki setowe.

Petra Kvitova (WTA 21) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:3, 7:5 z Bernardą Perą (WTA 42). W ciągu 85 minut Czeszka obroniła pięć z siedmiu break pointów i uzyskała pięć przełamań. W II rundzie dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zagra z Andreescu. Sloane Stephens (WTA 50) w 53 minuty rozbiła 6:0, 6:2 Lindę Fruhvirtovą (WTA 77). Amerykanka miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. Kolejną rywalką triumfatorki US Open 2017 będzie Bencić.

Lin Zhu (WTA 69) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Alize Cornet (WTA 31). W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu Francuzka popełniła 13 podwójnych błędów. Wykorzystała sześć z 11 break pointów. Chinka na przełamanie zamieniła siedem z 13 okazji. Zdobyła o trzy punkty więcej (95-92) i wyrównała na 1-1 bilans spotkań z Cornet. Ajla Tomljanović (WTA 35) w 62 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Fernandę Contreras Gomez  (WTA 144). Australijka zdobyła 27 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W II rundzie spotka się z Magda Linette lub Madison Keys.

Guadalajara Open Akron, Guadalajara (Meksyk)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,527 mln dolarów
poniedziałek, 17 października

I runda gry pojedynczej:

Belinda Bencić (Szwajcaria, 10) - Leylah Fernandez (Kanada) 7:5, 6:7(10), 6:3
Petra Kvitova (Czechy, 16) - Bernarda Pera (USA) 6:3, 7:5
Camila Osorio (Kolumbia) - Jekaterina Aleksandrowa (15) 6:4, 7:6(8)
Elise Mertens (Belgia) - Asia Muhammad (USA, Q) 6:3, 6:2
Rebecca Marino (Kanada, Q) - Ann Li (USA) 6:2, 7:6(2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy w Guadalajarze?