Będzie się działo. Agnieszka Radwańska ponownie na korcie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
zdjęcie autora artykułu

W czwartek rozpocznie się pokazowym turniej Luxembourg Ladies Tennis Masters 2022. Wystąpią w nim byłe znane tenisistki, w których gronie jest Agnieszka Radwańska.

W Luksemburgu przez lata odbywał się zawodowy turniej, jednak w tym roku lokalizacja ta nie znalazła się w kalendarzu WTA. To jednak nie oznacza, że w tym sezonie nie będą rywalizować tam tenisistki. Już w czwartek, 20 października rozpocznie się pokazowa impreza z udziałem gwiazd.

Najlepszym rezultatem Polki w historii luksemburskich zmagań jest półfinał Agnieszki Radwańskiej z 2006 roku. Teraz była tenisistka ma szansę przebić swoje osiągnięcie, jednak będzie to zupełnie innego rodzaju rywalizacja.

Oprócz Radwańskiej w turnieju tym wystąpią: Martina Hingis, Kim Clijsters, Jelena Janković, Kiki Bertens, Daniela HantuchovaJulia Görges oraz Mandy Minella. Rywalizacja odbędzie się w grze pojedynczej i rozpocznie się od ćwierćfinałów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hit sieci z udziałem Sereny Williams. Zobacz, co robi na emeryturze

Pula nagród wyniesie 100 tys. euro. Triumfatorka zawodów dostanie 40 tys. euro, a finalistce przypadnie 20 tys. euro. Półfinalistki będą musiały się zadowolić czekiem na 10 tys. euro, a ćwierćfinalistki za udział i rozegranie jednego meczu otrzymają 5 tys. euro.

Dla Polki będzie to kolejny start w tym roku. Wcześniej rywalizowała w turnieju legend podczas Wimbledonu w grze podwójnej, wzięła również udział w charytatywnym meczu dla Ukrainy w Krakowie oraz zagrała w Superlidze.

Poznaliśmy już drabinkę turniejową. Pierwszą rywalką Radwańskiej, która jest rozstawiona z "czwórką" będzie Niemka, Julia Görges. Spotkanie to odbędzie się w czwartek lub piątek. Na sobotę zaplanowano półfinały, a w niedzielę rozegrany zostanie finał.

Gdzie oglądać starcie Radwańska - Görges oraz inne spotkania turnieju w Luksemburgu? Wszystkie mecze będą transmitowane w Eurosporcie.

Drabinka turnieju Luxembourg Ladies Tennis Masters 2022:

Ćwierćfinały:

Martina Hingis (Szwajcaria, 1) - Kiki Bertens (Holandia) Jelena Janković (Serbia, 3) - Daniela Hantuchova (Słowacja) Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Julia Görges (Niemcy) Mandy Minella (Luksemburg) - Kim Clijsters (Belgia, 2)

Przeczytaj także: Tylko jedna Polka w drugiej rundzie. Magda Linette nie wzięła przykładu z rodaczki Magdalena Fręch sprawiła niespodziankę

Źródło artykułu: