Nokaut w drugim secie. Magda Linette rozbiła siostrę finalistki US Open

W poniedziałek Magda Linette rozpoczęła występ w turnieju WTA 125 w Tampico w Meksyku. Polska tenisistka łatwo poradziła sobie z 18-letnią Biancą Fernandez.

Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Obsada turnieju w Tampico jest naprawdę mocna jak na challenger. Zagrają w nim cztery tenisistki z Top 50 rankingu. Są nimi Belgijka Elise Mertens, Czeszki Marie Bouzkova i Katerina Siniakova oraz Kanadyjka Leylah Fernandez. Z numerem piątym została rozstawiona Magda Linette (WTA 55). W poniedziałek zmierzyła się z Biancą Fernandez (WTA 806), młodszą siostrą finalistki US Open 2021. Polka wygrała 6:3, 6:0.

Fernandez rozpoczęła mecz od przełamania, ale Linette natychmiast odrobiła stratę. Początek meczu był wyrównany, ale później Polka uzyskała zdecydowaną przewagę. Od stanu 4:3 zdobyła osiem gemów z rzędu. W drugim secie poznanianka oddała rywalce zaledwie cztery punkty.

W trwającym 96 minut meczu Fernandez popełniła 10 podwójnych błędów. Linette wykorzystała sześć z 13 break pointów. Jej łupem padło 76 ze 120 rozegranych punktów (63,3 proc.). Było to pierwsze spotkanie Polki z 18-letnią Kanadyjką.

Po turnieju w Guadalajarze, Linette zdecydowała się pozostać w Meksyku. W Tampico notuje ostatni w tym roku występ indywidualny. Później wróci do Europy, aby wraz z reprezentacją Polski zagrać w Glasgow w finałowym turnieju Pucharu Billie Jean King.

O ćwierćfinał w Tampico Linette zmierzy się z Kanadyjką Eugenie Bouchard lub Meksykanką Renatą Zarazuą.

Abierto Tampico, Tampico (Meksyk)
WTA 125, kort twardy, pula nagród 115 tys. dolarów
poniedziałek, 24 października

I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 5) - Bianca Fernandez (Kanada, Q) 6:3, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magda Linette awansuje do ćwierćfinału w Tampico?