Sensacja w Paryżu. "Demon" dopadł Daniła Miedwiediewa

Alex de Minaur z największym zwycięstwem w karierze. W środowym pojedynku II rundy halowych zawodów ATP Masters 1000 australijski tenisista pokonał trzeciego obecnie na świecie Daniła Miedwiediewa.

Rafał Smoliński
Danił Miedwiediew Getty Images / Mustafa Yalcin/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
W środę w Paryżu są rozgrywane mecze drugiej fazy turnieju singla. Alex de Minaur zmierzył się z Daniłem Miedwiediewem, który w zeszłym roku dotarł we francuskiej stolicy do finału. Rosjanin był faworytem, wszak jego bilans spotkań z Australijczykiem wynosił 4-0. Do tego urodzony w Sydney tenisista nie wygrał 18 z rzędu spotkań z graczami notowanymi w Top 5 światowego rankingu.

Ale w środę w paryskiej hali Bercy przyszło długo oczekiwane przełamanie. De Minaur stoczył trwający dwie godziny i 46 minut bój z mistrzem US Open 2021. Wygrał ostatecznie 6:4, 2:6, 7:5 i cieszył się z największego zwycięstwa w karierze. "Demon" awansował do III rundy, w której jego przeciwnikiem będzie Frances Tiafoe. Oznaczony "16" Amerykanin okazał się w środę w dwóch setach lepszy od Brytyjczyka Jacka Drapera 6:3, 7:5.

Porażka oznacza, że Miedwiediew straci w poniedziałek miejsce na podium światowej klasyfikacji. Rosjaninowi zostanie odpisanych aż 1600 punktów, bowiem utraci punkty za finał paryskiego Masters oraz finał ATP Finals 2021. Moskwianin będzie mógł się odkuć już za dwa tygodnie w Turynie, ponieważ jest już pewny gry w Turnieju Mistrzów.

Czasu na korcie nie marnował w środę Carlos Alcaraz. Rozstawiony z "jedynką" Hiszpan postarał się o trzy przełamania i w 72 minuty wygrał z Japończykiem Yoshihito Nishioką 6:4, 6:4. W czwartek jego przeciwnikiem w 1/8 finału będzie Bułgar Grigor Dimitrow, który nie dał szans Fabio Fogniniemu, zwyciężając Włocha 6:0, 7:5.

Do III rundy pewnie awansował również rozstawiony z "piątką" Stefanos Tsitsipas. Grek zwyciężył Brytyjczyka Daniela Evansa 6:3, 6:4 i w czwartek zmierzy się z Brytyjczykiem Cameronem Norrie'em lub Francuzem Corentinem Moutetem. Zwycięstwo odniósł również w środę zdolny Lorenzo Musetti. Włoch pokonał Gruzina Nikołoza Basilaszwilego 6:4, 6:2 i w nagrodę spotka się z Norwegiem Casperem Ruudem.