ATP Monte Carlo: Faworyci w ćwierćfinale

W czwartek poznaliśmy ćwierćfinalistów turnieju ATP Master Series w Monte Carlo (z pula nagród 2,27 mln euro). Znalazła się wśród nich "wielka trójka", czyli Roger Federer (nr 1), Rafael Nadal (nr 2) i Novak Djokovic (nr 3). Wszyscy trzej pewnie wygrywali swoje pojedynki w dwóch setach.

Łukasz Roszak

Federer w 71 minut odprawił Francuza Gaela Monfilsa. Francuz, choć zaserwował 7 asów, nie był w stanie utrzymać własnego podania i przegrał 3:6, 4:6. Mofils doczekał się jednak miłych słów z ust lidera rankingu ATP: Myślę, że to był bardzo ciężki mecz. Gael jest bardzo dobrym teistą. On daje ci szansę, abyś grał agresywnie, ponieważ nie lubi prowadzić gry. To tylko pozory, które zmuszają cię do dużej ilości błedów - przyznał Federer. W ćwierćfinale Szwajcar zmierzy się z rozstawionym z szóstką Davidem Nalbandianem, który w trzeciej rundzie rozbił Tommy’ego Robredo (nr 12) 6:1, 6:0.

Hiszpan Juan Carlos Ferrero (nr 13) dostał porządną lekcję tenisa od swojego młodszego rodaka Rafaela Nadala. Numer dwa turnieju ograł Ferrero 6:4, 6:1 i tym samym poprawił swój i tak już imponujący bilans meczów w turnieju w Monte Carlo – na swoim koncie ma 21 zwycięstw i tylko jedną porażkę! Trzykrotny triumfator tej imprezy czuje się coraz pewniejszy swojej formy: To był dobry mecz. Zawsze ciężko jest grać przeciwko komuś takiemu jak Juan Carlos. Jeśli wygrywasz z takim zawodnikiem 6:4, 6:1, nie możesz powiedzieć, że grasz źle - powiedział Nadal. W ćwierćfinale czeka na niego kolejny rodak David Ferrer, nie miał żadnych problemów z Janko Tipsarevicem. Dodajmy, że Ferrer przed tygodniem wygrał turniej ATP w Walencji rozgrywany na kortach ziemnych.

Zaskakująco łatwo Novak Djokovic poradził sobie z Andy Murrayem (nr 14). Brytyjczyk trenowany przez słynnego Alexa Corretję dobrze prezentował się w poprzednich rundach. Jednak w spotkaniu z Serbem kompletnie zawiódł przegrywając 0:6, 4:6. W 78 minut Murray został przełamany 5 razy, natomiast sam uczynił to tylko raz. W ćwierćfinale Djokovic spotka się z Samem Quereyem, który w trzech setach pokonał rozstawionego z siódemką Richardem Gasquetem.

W dwóch pozostałych pojedynkach awans wywalczyli dwaj Rosjanie. Nikołaj Dawidenko (nr 4) nie bez problemów pokonał Philippa Kohlschreibera (nr 16), a Igor Andrejew w trzech setach uporał się z Nicolasem Almagro.