Ulubione turnieje tenisowe. Iga Świątek dobrze wspomina jeden z nich

ATP i WTA podsumowali plebiscyt, w którym tenisiści i tenisistki wybrali najlepsze turnieje. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety wyróżnili Indian Wells, w którym w ostatnim sezonie zwyciężyła Iga Świątek.

Iga Świątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
Organizatorzy Indian Wells mogli przez ostatnie lata przyzwyczaić się do wyróżnień. Turniej mężczyzn został najwyżej oceniony w kategorii Masters 1000 już po raz ósmy z rzędu. To rekord plebiscytu.

W kategorii ATP 500 zwycięzcą został turniej Queen's, który jest rozgrywany na brytyjskich kortach trawiastych w czasie przygotowań do wielkoszlemowego Wimbledonu. W kategorii ATP 250 tenisiści ocenili najwyżej turniej w katarskiej Doszy, który został wyróżniony po raz piąty w ostatnich ośmiu sezonach.

Indian Wells cieszy się dużym uznaniem i sympatią również tenisistek. Po raz dziewiąty z rzędu wybrały właśnie ten turniej najlepszym w kategorii WTA 1000. W 2022 roku na amerykańskich kortach twardych zwyciężyła Iga Świątek, której przeciwniczką w finale była Maria Sakari. Było to drugie tegoroczne zwycięstwo turniejowe Polki.

Nagrodę w kategorii WTA 500 zdobył turniej w amerykańskim Charleston i jest to pierwsze takie wyróżnienie dla niego w historii, a w kategorii WTA 250 zwyciężyła impreza w rumuńskim Klużu-Napoka.

Czy Iga Świątek zwycięży w Indian Wells również w nadchodzącym sezonie?