Ruszył nowy sezon w cyklu ATP Tour. Pierwszy dzień w Adelajdzie należał do Amerykanów

W niedzielę w Adelajdzie rozpoczął się sezon 2023 w cyklu ATP Tour. W pierwszym dniu rozgrywanej na korcie twardym imprezy rangi "250" odbyły się dwa mecze i w obu zwyciężyli Amerykanie.

Marcin Motyka
Marcos Giron PAP/EPA / MATT TURNER / Na zdjęciu: Marcos Giron
Wraz z nastaniem 2023 roku ruszył nowy sezon w rozgrywkach ATP Tour. Pierwsza impreza głównego cyklu męskich rozgrywek wystartowała w niedzielę w australijskiej Adelajdzie.

Już pierwszy mecz nowych rozgrywek może kandydować do miana jednego ze spotkań roku. Marcos Giron po trzygodzinnej batalii pokonał 7:6(5), 6:7(6), 7:5 Richarda Gasqueta. Amerykanin popisał się fantastycznym finiszem, bo w decydującym secie przegrywał 3:5, ale obronił dwa meczbole i zdobył cztery końcowe gemy.

- To była bitwa. Richard jest fenomenalnym tenisistą. Jestem szczęśliwy, że mogłem odnieść takie zwycięstwo - skomentował, cytowany przez atptour.com, Giron, który w II rundzie zmierzy się z kwalifikantem Alexeiem Popyrinem bądź z rozstawionym z numerem drugim Felixem Augerem-Aliassime'em.

Drugi niedzielny pojedynek także zakończył się wygraną reprezentanta USA. Mackenzie McDonald wyeliminował Daniela Elahiego Galana. Kolumbijczyk skreczował po pierwszym secie z powodu kontuzji mięśni brzucha.

W niedzielę odbyły się też decydujące mecze w kwalifikacjach. Oprócz wspomnianego Popyrina miejsce w turnieju wywalczyli też Roman Safiullin, Soonwoo Kwon i Rinky Hijikata.

Adelaide International, Adelajda (Australia)