Porażki rozstawionych w Pune. 15-latek zadebiutował w głównym cyklu

Rozstawieni Alex Molcan i Jaume Munar odpadli w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Pune. W zmaganiach głównego cyklu zadebiutował 15-letni Manas Dhanme.

Marcin Motyka
Alex Molcan Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Alex Molcan
Alex Molcan w drabince turnieju ATP w Pune został rozstawiony z numerem piątym i był najwyżej notowanym tenisistą, który rywalizację musiał rozpocząć od I rundy. I na tej fazie imprezy jednocześnie zakończył swoje występy. W poniedziałek przegrał bowiem 2:6, 4:6 z Laslo Djere.

27-letni Djere zawdzięcza zwycięstwo doskonałej dyspozycji serwisowej. W ciągu 64 minut gry posłał 12 asów, przy własnym podaniu zdobył 36 z 41 rozegranych i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem.

Odpadł również oznaczony numerem siódmym Jaume Munar. Hiszpan w końcówkach obu setów pojedynku z Tallonem Griekspoorem oddawał podanie i w efekcie przegrał 4:6, 5:7. Holender w 1/8 finału zmierzy się z Marco Cecchinato. Włoch ograł 6:2, 6:2 Nikołoza Basilaszwilego.

Poniedziałek był wielkim dniem dla Manasa Manoja Dhamne. Hindus w wieku zaledwie 15 lat zadebiutował w cyklu ATP Tour. Zagrał z Michaelem Mmohem, zaprezentował się obiecująco i pokazał kilka ciekawych akcji, ale ostatecznie uległ Amerykaninowi 2:6, 4:6.

Mmoha (w poniedziałek trzy asy i cztery przełamania) w II rundzie czeka o wiele trudniejsze zadanie - mecz z Filipem Krajinoviciem. Serb, turniejowa "szóstka", na otwarcie zmagań w Pune w trzech setach wyeliminował posiadacza dzikiej karty, Sumita Nagala.

Najwyżej rozstawiony Marin Cilić rywalizację w zawodach rozpocznie od meczu z Roberto Carballesem. Hiszpan pokonał 6:1, 7:5 rodaka, Bernabe Zapatę. Z kolei premierowym rywalem oznaczonego "trójką" Emila Ruusuvuoriego będzie Benjamin Bonzi, który łatwo poradził sobie z Chunem Hsinem Tsengiem.