Tak Iga Świątek wprowadziła Polskę do półfinału. Po tym uderzeniu nastała euforia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / United Cup / Na zdjęciu: uderzenie Igi Świątek
Twitter / United Cup / Na zdjęciu: uderzenie Igi Świątek
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski pokonała Włochy 3:2 i awansowała do półfinału United Cup. Końcowy triumf zapewnili Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Liderka światowego rankingu postawiła kropkę nad "i", po czym nastała euforia w polskim obozie.

Reprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami w tzw. "finale miast". W Brisbane o końcowym wyniku zadecydowała rywalizacja w mikstcie. Iga Świątek i Hubert Hurkacz nie pozostawili złudzeń Camilli Rosatello i Lorenzo Musettiemu, wygrywając 6:1, 6:2.

W singlu Świątek i Hurkacz poradzili sobie ze zmiennym szczęściem. Liderka światowego rankingu wygrała z Martiną Trevisan 6:2, 6:4, ale potrzebowała do tego prawie dwóch godzin. Wrocławianin natomiast walczył, ale musiał uznać wyższość Matteo Berrettiniego 4:6, 6:3, 3:6.

W rywalizacji mikst piłkę meczową wykorzystała liderka światowego rankingu, która w ostatniej akcji tego pojedynku była czujna na siatce i skorzystała ze słabego zagrania Włocha, który bronił się po uderzeniu Hurkacza.

Po tym zagraniu nastąpiła wielka euforia na korcie. Najpierw Świątek i Hurkacz wspólnie cieszyli się z wygranego meczu, a także całej rywalizacji. Później cały polski obóz świętował awans do półfinału United Cup.

Tym samym Biało-Czerwoni udadzą się do Sydney, gdzie powalczą o finał. Ich rywalem będzie faworyt do końcowego triumfu - USA, które pokonało Wielką Brytanię 4:1. W półfinale rywalizować będą również Włosi jako najlepszy zespół z przegranych.

Przeczytaj także: Totalna demolka w Brisbane. Polska w półfinale United Cup! Wyrzuciła rakietę. Rywalka Świątek nie wytrzymała

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty