Włosi rzucą wyzwanie USA. Oto najlepsze akcje półfinału United Cup [WIDEO]

Reprezentacja Włoch dostała się do finału United Cup, choć w Brisbane była gorsza niż Polska. Italia pokonała w półfinale Grecję, a oto najbardziej efektowne akcje tego starcia.

Matteo Berrettini w czasie meczu ze Stefanosem Tsitsipasem Twitter / United Cup / Matteo Berrettini w czasie meczu ze Stefanosem Tsitsipasem
W pierwszym meczu dnia Stefanos Tsitsipas odpowiedział na piątkowe porażki swojego zespołu i w trzysetowym starciu z Matteo Berrettinim przedłużył szanse na awans Grecji do finału United Cup. W pierwszej partii popisał się on między innymi świetnym minięciem Włocha zagraniem z półdystansu.

Włoch był trudnym do złamania przeciwnikiem, radził sobie pod presją Stefanosa Tsitsipasa i zapunktował między innymi spektakularnym forhendem po przekątnej.

W drugim meczu dnia Lucia Bronzetti zdobyła punkt decydujący o awansie Włoch. W rywalizacji z Valentiną Grammatikopoulou była faworytką i nie pozwoliła sobie na potknięcie. Włoszka rozdawała karty na korcie i odniosła zwycięstwo w dwóch, trwających mniej niż półtorej godziny setach. Na zakończenie szóstego gema w pierwszym secie popisała się ona świetnie wymierzonym zagraniem przeciwko kierunkowi biegu Greczynki.

Na oficjalnym profilu United Cup można również zobaczyć radość reprezentantów Włoch po awansie do finału. W nim spróbują sprawić niespodziankę i poskromić Stany Zjednoczone. Amerykanie w półfinale zwyciężyli 5:0 z Polską.

Czy Włochy zwyciężą ze Stanami Zjednoczonymi w finale United Cup?