"Gówniara z paletką". Świątek zaskoczyła na Gali Mistrzów Sportu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek została wybrana sportowcem roku w 88. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". - Wiem, że gówniara z paletką dostarczyła tych emocji w zeszłym sezonie - zaskoczyła w swoim przemówieniu.

W tym artykule dowiesz się o:

To pierwsze takie osiągnięcie w wykonaniu Igi Świątek. Polka wygrała 88. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca kraju. Tenisistka wygrała w ubiegłym roku dwa turnieje wielkoszlemowe, jest niekwestionowaną liderką światowego rankingu, a także zanotowała serię 37 zwycięstw z rzędu. To najlepszy wynik w XXI wieku.

- Przykro mi, że nie mogę być z wami, ale przetransportowanie się z Australii byłoby problematycznie, bo znajdujemy się w trakcie turniejów. Chciałabym podziękować wam za to, że jesteście. Dziękuję wszystkim za głosy. Mam nadzieję że sport będzie nas łączył i dostarczał pozytywnych emocji - powiedziała Iga Świątek.

- Wiem, że gówniara z paletką dostarczyła tych emocji w zeszłym sezonie. Mam nadzieję, że moje przyszłe występy też będą udane i że także będziecie ze mną - zażartowała na koniec, nawiązując do serii popularnych memów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Tenisistka obecnie przebywa w Australii. Nagrodę w jej imieniu odebrał ojciec Tomasz Świątek.

- Sam zostałem kilkanaście razy zaskoczony. Liczyłem kiedyś, że zrobi takie wyniki, ale nie sądziłem, że zrobi to w jednym roku. Duma mnie jeszcze bardziej rozpiera, bo umiała się odnaleźć jako ambasadorka Polski. Wspierała parę inicjatyw. Jest przeciwna wojnie, która trwa na Ukrainie i głośno o tym mówi. Nie godzi się z tym, żeby tak było - powiedział ojciec tenisistki Tomasz Świątek.

- Chciałem podziękować całemu sztabowi tzn. całej kadrze trenerskiej, która jest z nią cały czas w tych dobrych i złych chwilach, a także całemu zespołowi PR - dodał.

Czytaj więcej: Trener polskich siatkarzy zaskoczył podczas Gali Mistrzów Sportu. Wszystkich zatkało!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy zgadzasz się z tym, że Iga Świątek była najlepszym polskim sportowcem 2022?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (8)
avatar
Anonymous2328
9.01.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
najlepszy, najbardziej popularny. Dla mnie mistrz lewego skrętu może nie istnieć bo żużel jako dyscyplina niszowa mnie nie interesuje i zawodników w tej dyscyplinie jest stosunkowo niewielu ale Czytaj całość
avatar
Rarytasek
8.01.2023
Zgłoś do moderacji
4
4
Odpowiedz
Mówcie co chcecie o Fajdku ale miał dużo racji. Ten plebiscyt powinien nazywać się nie na "sportowca roku" a na najbardziej popularnego. Możecie minusowac mam to w trąbie xD Magister Czytaj całość
avatar
JERRY 46
8.01.2023
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Witam, i powiem Państwu , że Fajdek może i trochę przesadził ale w porównaniu do organizatorów Gali którzy zapomnieli kto jest sportowcem a kto nie to moim zdaniem zachowa Czytaj całość
avatar
JERRY 46
8.01.2023
Zgłoś do moderacji
6
1
Odpowiedz
IGA JEST "DE BEST" NIKT NIGDY TEGO W TENISIE NIE DOKONAŁ I PEWNIE JUŻ NIGDY NIE DOKONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  
avatar
Janusz
8.01.2023
Zgłoś do moderacji
2
6
Odpowiedz
Dobrze ze wygrala inaczej znowu placz