Polak zastopowany w Tajlandii. Rywal chce szybko wrócić do Top 50

Daniel Michalski na ćwierćfinale zakończył występ w zawodach ATP Challenger Tour na kortach twardych w Nonthaburi pod Bangkokiem. Polski tenisista nie znalazł sposobu na świetnie dysponowanego Lloyda Harrisa.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Po dwóch zwycięstwach Daniel Michalski (ATP 260) zakwalifikował się do 1/4 finału, w której czekało wyzwanie. Na jego drodze stanął bowiem rozstawiony z "dwójką" Lloyd Harris (ATP 212). Reprezentant RPA jeszcze kilkanaście miesięcy temu był 31. rakietą globu, ale problemy zdrowotne zahamowały jego rozwój. Teraz powrócił do rywalizacji i chce szybko nadrobić stracony czas.

Harris był faworytem pojedynku z Michalskim i wygrał zasłużenie 6:4, 6:3. 25-latek z Kapsztadu posłał 17 asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. W swoim stylu prowadził wymiany i cierpliwie czekał na swoje szanse. Ostatecznie zadowolił się dwoma przełamaniami.

W pierwszym secie Michalski znalazł się pod presją już w czwartym gemie, ale uratował podanie asem serwisowym. Potem warszawianin odparł break pointa i z trudem wygrał serwis na po 4. Po zmianie stron Harris dopiął jednak swego i wykorzystał pierwszą piłkę setową przy podaniu naszego tenisisty.

Obraz gry nie uległ zmianie w drugiej partii. Reprezentant RPA miał kilka dogodnych szans na przełamanie już w drugim gemie, ale Michalski obronił serwis. Kluczowe dla losów seta i spotkania wydarzenia nastąpiły w ósmym gemie. Polak popełnił wówczas kilka niewymuszonych błędów i gładko przegrał serwis do 15. Po chwili Harris wykorzystał premierową piłkę meczową.

Po 82 minutach Harris odniósł zasłużone zwycięstwo i dzięki temu spotka się w piątkowym półfinale z Tajwańczykiem Jasonem Jungiem (ATP 396). Natomiast Michalski wywalczył w Nonthaburi 16 punktów do światowej klasyfikacji oraz czek na sumę 2200 dolarów. Dzięki temu przesunie się w okolice 250. pozycji.