Cameron Norrie broni honoru rozstawionych w Auckland. Zwroty akcji w meczu weteranów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Cameron Norrie

Rozstawiony z numerem drugim Cameron Norrie w trzech setach pokonał Marcosa Girona i awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Auckland. Po meczu pełnym zwrotów akcji Richard Gasquet wygrał z Davidem Goffinem.

Cameron Norrie dzielnie broni honoru rozstawionych w turnieju ATP w Auckland. Oznaczony "dwójką" Brytyjczyk był jedynym tenisistą z numerkiem przy nazwisku w 1/4 finału, a w czwartek wykonał kolejny krok i awansował do półfinału. Po ponad dwugodzinnym pojedynku pokonał 6:1, 6:7(5), 6:2 Marcosa Girona.

- Zacząłem dobrze i byłem zadowolony ze swojego poziomu. W tie breaku drugiego seta on był jednak agresywniejszy i zasłużenie wygrał. Ale trzecia partia była podobna do pierwszej - nacisnąłem go i wykorzystywałem jego problemy z bekhendem - analizował 27-latek z Londynu, cytowany przez atptour.com.

Norrie, który w tym sezonie pozostaje niepokonany (bilans 5-0), w 1/2 finału zmierzy się z kolejnym Amerykaninem, Jensonem Brooksbym. 22-latek z Sacramento po dwóch tie breakach wyeliminował Quentina Halysa.

Pełen zwrotów sytuacji i przełamań był pojedynek weteranów pomiędzy Richardem Gasquetem a Davidem Goffinem. 36-letni Francuz czterokrotnie oddał serwis, ale sam sześć razy odebrał podanie 32-letniemu Belgowi i w efekcie zwyciężył 6:1, 1:6, 6:1.

O finał Gasquet powalczy z rodakiem, Constantem Lestienne'em. 30-latek z Amiens w drugim secie obronił piłkę meczową i po trwającym dwie godziny oraz 45 minut zaciętym boju ograł 2:6, 7:6(2), 7:5 Laslo Djere.

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia) ATP 250, kort twardy, pula nagród 642,7 tys. dolarów czwartek, 12 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 2) - Marcos Giron (USA) 6:1, 6:7(5), 6:2 Jenson Brooksby (USA) - Quetin Halys (Francja) 7:6(3), 7:6(2) Constant Lestienne (Francja) - Laslo Djere (Serbia) 2:6, 7:6(2), 7:5 Richard Gasquet (Francja) - David Goffin (Belgia) 6:1, 1:6, 6:1