Obrońca tytułu poszedł za ciosem w Adelajdzie. Rewanż młodego Brytyjczyka

Broniący tytułu Thanasi Kokkinakis w trzech setach pokonał Miomira Kecmanovicia i awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Adelajdzie. Jack Draper zrewanżował się Karenowi Chaczanowowi za zeszłotygodniową porażkę.

Marcin Motyka
Thanasi Kokkinakis Getty Images / Sarah Reed / Na zdjęciu: Thanasi Kokkinakis
Thanasi Kokkinakis poszedł za ciosem po wyeliminowaniu najwyżej rozstawionego Andrieja Rublowa i w czwartek wywalczył awans do półfinału turnieju ATP w Adelajdzie. Broniący tytułu Australijczyk trzeci raz w tym tygodniu wygrał trzysetowy pojedynek. Tym razem pokonał 6:3, 6:7(4), 6:1 oznaczonego "szóstką" Miomira Kecmanovicia.

Kokkinakis w ciągu 130 minut gry zaserwował aż 22 asy, ani razu nie został przełamany i wykorzystał trzy z dziesięciu break pointów. W 1/2 finału Australijczyk, posiadacz dzikiej karty, zmierzy się z Roberto Bautistą. Rozstawiony z numerem czwartym Hiszpan ograł rodaka, Alejandro Davidovicha, turniejową "siódemkę".

W zeszłym tygodniu, w pierwszym turnieju w Adelajdzie, Jack Draper przegrał z Karenem Chaczanowem. W czwartek ci tenisiści zagrali ze sobą ponownie i Brytyjczyk wziął rewanż. Po godzinie i 45 minutach rywalizacji zwyciężył z oznaczonym numerem trzecim moskwianinem 6:4, 7:6(3).

- Przeciwko Karenowi nie możesz odpuścić nawet na centymetr, bo on to wykorzysta. Gra agresywnie i jeśli oddasz mu inicjatywę, przejmie kontrolę nad grą. Ja zdołałem mu w większym stopniu narzucić mu swoje warunki niż w zeszłym tygodniu - skomentował 21-latek z Sutton, cytowany przez atptour.com.

Kolejnym przeciwnikiem Drapera będzie Soonwoo Kwon. Koreańczyk, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, w godzinę poradził sobie z Mikaelem Ymerem, oddając szwedzkiemu kwalifikantowi trzy gemy.

Adelaide International, Adelajda (Australia)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 642,7 tys. dolarów
czwartek, 12 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 4) - Alejandro Davidovich (Hiszpania, 7) 6:3, 6:2
Jack Draper (Wielka Brytania) - Karen Chaczanow (3) 6:4, 7:6(3)
Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) - Miomir Kecmanović (Serbia, 6) 6:3, 6:7(4), 6:1
Soon Woo Kwon (Korea Południowa, LL) - Mikael Ymer (Szwecja, Q) 6:1, 6:2