Trzy sety w meczu Sofii Kenin z Ukrainką. Awans Włoszki po thrillerze

Sofia Kenin pokonała w trzech setach Anhelinę Kalininę i zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Hobart. Bernarda Pera zmarnowała dwie piłki meczowe i przegrała z Elisabettą Cocciaretto.

Sofia Kenin Getty Images / Steve Bell / Na zdjęciu: Sofia Kenin
W czwartek w Hobart rozegrane zostały ćwierćfinały. W walce o tytuł pozostaje Sofia Kenin (WTA 280), która pokonała 4:6, 6:3, 6:1 Anhelinę Kalininę (WTA 40). W ciągu godziny i 58 minut Amerykanka zaserwowała osiem asów i wykorzystała sześć z 19 break pointów. Ukrainka popełniła dziewięć podwójnych błędów.

Kenin w 2020 roku triumfowała w Australian Open. W 2022 walczyła z problemami zdrowotnymi i w pewnym momencie spadła w rankingu na 426. miejsce. W Hobart Amerykanka osiągnęła pierwszy półfinał od Rolanda Garrosa 2020. Wtedy w Paryżu doszła do finału, w którym uległa Idze Świątek.

Kolejną rywalką Kenin będzie Elisabetta Cocciaretto (WTA 67), która zwyciężyła 5:7, 7:6(8), 6:4 Bernardę Perę (WTA 44). Spotkanie obfitowało w zwroty akcji. W pierwszym secie Włoszka wypuściła z rąk prowadzenie 4:2. W drugiej partii ruszyła w pogoń z 1:3. Doszło do tie breaka, w którym Amerykanka zmarnowała dwie piłki meczowe. W decydującej odsłonie miało miejsce jedno przełamanie, które Cocciaretto uzyskała na 5:4.

W trwającym dwie godziny i 47 minut meczu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Cocciaretto wypracowała sobie aż 22 break pointy, a Pera miała ich dziewięć. Włoszka zdobyła o jeden punkt mniej (122-123), ale po raz pierwszy pokonała Amerykankę. Było to ich trzecie spotkanie. Dwa razy zmierzyły się w ubiegłym sezonie.

Julia Putincewa (WTA 51) przegrała 3:6, 4:6 z Anną Blinkową (WTA 72). W ciągu godziny i 40 minut Kazaszka wykorzystała tylko dwa z 11 break pointów, a własne podanie oddała cztery razy. Lauren Davis (WTA 84) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:3 Xinyu Wang (WTA 89). W półfinale dojdzie do starcia kwalifikantek. Amerykanka zmierzy się z Blinkową.

Hobart International, Hobart (Australia)