Emocjonujące batalie w Adelajdzie. Finalistka Australian Open odpadła po dreszczowcu

Belinda Bencić i Caroline Garcia stoczyły trzysetową batalię w turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Do kolejnej rundy awansowała Szwajcarka. Danielle Collins miała pięć piłek meczowych, ale przegrała z Weroniką Kudermetową.

Danielle Collins Getty Images / Mark Brake / Na zdjęciu: Danielle Collins
W czwartek w Adelajdzie wyłonione zostały półfinalistki. Caroline Garcia (WTA 4) została rozstawiona z numerem czwartym, ale była najwyżej notowaną uczestniczką imprezy. Już po wylosowaniu drabinki wycofały się Iga Świątek, Ons Jabeur i Jessica Pegula. Francuzka odpadła w ćwierćfinale po porażce 2:6, 6:3, 4:6 z Belindą Bencić (WTA 13).

W pierwszym secie Garcia dwa razy oddała podanie. W drugim uzyskała przełamanie na 4:2 i utrzymała przewagę. W trzeciej partii Francuzka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale od 4:4 straciła dwa kolejne gemy. W trwającym godzinę i 53 minuty meczu Garcia zaserwowała 11 asów, o dwa więcej niż Bencić. Szwajcarka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Kolejną rywalką Bencić będzie Weronika Kudermetowa (WTA 9), która zwyciężyła 4:6, 7:6(5), 6:1 Danielle Collins (WTA 14). Amerykanka zmarnowała pięć piłek meczowych w 12. gemie drugiego seta. Później finalistka Australian Open 2022 prowadziła 4-1 w tie breaku, by stracić sześć z siedmiu kolejnych punktów. W trzeciej partii straciła animusz i od 1:1 przegrała pięć gemów z rzędu.

Daria Kasatkina (WTA 8) wygrała 6:3, 7:6(3) z Petrą Kvitovą (WTA 16). W ciągu 92 minut Czeszka popełniła siedem podwójnych błędów. Zdobyła tylko dziewięć z 23 punktów przy własnym drugim podaniu. Kasatkina zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans.

W półfinale Kasatkinę czeka starcie z Paulą Badosą (WTA 11), która pokonała 7:6(5), 7:5 Beatriz Haddad Maię (WTA 15) po dwóch godzinach i 34 minutach. W pierwszym secie Brazylijka z 2:5 wyrównała na 5:5. W tie breaku Hiszpanka skruszyła opór rywalki. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie. Badosa od 4:5 wywalczyła trzy kolejne gemy.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 780,6 tys. dolarów
czwartek, 12 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Daria Kasatkina (5) - Petra Kvitova (Czechy, 12) 6:3, 7:6(3)
Weronika Kudermetowa (6) - Danielle Collins (USA, 10) 4:6, 7:6(5), 6:1
Belinda Bencić (Szwajcaria, 8) - Caroline Garcia (Francja, 4) 6:2, 3:6, 6:4
Paula Badosa (Hiszpania, 9) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 11) 7:6(5), 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Belinda Bencić awansuje do finału w Adelajdzie?