Droga przez mękę ubiegłorocznej finalistki. Gauff kontra Raducanu w Australian Open

Danielle Collins miała trudną przeprawę na otwarcie wielkoszlemowego Australian Open 2023. Ubiegłoroczna finalistka męczyła się z Anną Kalinską. Pewne wygrane zanotowały Jessica Pegula i Coco Gauff.

Danielle Collins PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Danielle Collins
Australian Open czas zacząć. O godz. 1:00 w nocy czasu polskiego wystartował pierwszy wielkoszlemowy turniej w 2023 roku. Łatwego otwarcia nie miała Danielle Collins (WTA 11), finalistka imprezy z ubiegłego sezonu. Amerykańska tenisistka zwyciężyła 7:5, 5:7, 6:4 Annę Kalinską (WTA 59).

W trwającym trzy godziny i trzy minuty meczu Collins zaserwowała sześć asów. Obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała trzy z dziewięciu szans na przełamanie. Posłała 55 kończących uderzeń przy 56 niewymuszonych błędach. Kalinskiej naliczono 30 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Karolina Muchova (WTA 133), która w 78 minut pokonała 6:2, 6:1 Łesię Curenko (WTA 134).

Coco Gauff (WTA 7) wróciła z 2:4 w drugim secie i wygrała 6:1, 6:4 z Kateriną Siniakovą (WTA 46). W ciągu 75 minut finalistka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa wywalczyła 33 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Emmą Raducanu (WTA 77), mistrzynią US Open 2021. Brytyjka uzyskała sześć przełamań i pokonała 6:3, 6:2 Tamarę Korpatsch (WTA 76).

Jessica Pegula (WTA 3) w 59 minut rozbiła 6:0, 6:1 Jaqueline Cristian (WTA 161). Amerykanka zgarnęła 25 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i spożytkowała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Maria Sakkari (WTA 6) wygrała 6:1, 6:4 z Yue Yuan (WTA 117). Greczynka miała małe problemy w drugim secie, ale od 1:3 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 38 kończących uderzeń przy 28 niewymuszonych błędach.

Z rywalizacji odpadły dwie rozstawione tenisistki. Marie Bouzkova (WTA 26) przegrała 2:6, 4:6 z Biancą Andreescu (WTA 43), mistrzynią US Open 2019. W ciągu godziny i 41 minut Kanadyjka posłała 23 kończące uderzenia przy 14 niewymuszonych błędach. Czeszka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek. Amanda Anisimova (WTA 27) uległa 3:6, 4:6 Marcie Kostiuk (WTA 61). Amerykanka wykorzystała tylko dwa z siedmiu break pointów. Ukrainka miała cztery szanse na przełamanie i wszystkie wykorzystała.