Sabalenka zmyliła Polkę. Tak skomentowano jej zagranie [WIDEO]

Magda Linette postawiła twarde warunki Arynie Sabalence, ale ostatecznie to Białorusinka awansowała do finału Australian Open. W trakcie meczu nie brakowało efektownych wymian. W jednej z nich piąta rakieta świata zmyliła Polkę.

Mateusz Kozanecki
akcja z meczu Magdy Linette Twitter / Australian Open / Na zdjęciu: akcja z meczu Magdy Linette
Faworytką tego spotkania była Aryna Sabalenka, która przystępowała do meczu bez przegranego seta w 2023 roku. Niewiele brakowało, a to Magda Linette zostałaby pierwszą zawodniczką, która zdołałaby wygrać z nią partię.

Białorusinka pokazała jednak moc w tie-breaku, w którym zwyciężyła 7:1. W drugim secie poszła za ciosem i szybko wypracowała sobie przewagę.

Przy stanie 3:1 i 40-15 miała dwie piłki na kolejne przełamanie rywalki. Poradziła sobie z podaniem Linette, a następnie obie zawodniczki stoczyły zaciętą wymianę.

Polka zagrała krótką piłkę za siatkę, ale nie zaskoczyło to piątej zawodniczki świata. Sabalenka popisała się efektownym bekhend slajsem. Linette, która zbiegała do środka kortu, próbowała jeszcze ruszyć do piłki, ale ostatecznie do niej nie dopadła.

"Wysublimowane" - skomentowano akcję Białorusinki na oficjalnym profilu turnieju na Twitterze.

Aryna Sabalenka w finale Australian Open zmierzy się z Jeleną Rybakiną. To starcie odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godz. 9:30 czasu polskiego.