Wieczorna batalia w Linzu. Turniej już bez wielkoszlemowej mistrzyni

Sofia Kenin już w poniedziałek straciła szanse na dobry wynik w turnieju WTA 250 w Linzu. Mistrzyni Australian Open 2020 przegrała z Jule Niemeier.

Sofia Kenin Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Tym razem turniej w Linzu rozgrywany jest już w lutym, a nie pod koniec sezonu. W poniedziałek rozpoczęła się jego 32. edycja. W rywalizacji wzięła udział jedna wielkoszlemowa mistrzyni i odpadła w I rundzie. Pierwszego dnia odbył się tylko jeden mecz turnieju głównego. Dostarczył dużych emocji. Sofia Kenin (WTA 209) przegrała 6:2, 3:6, 4:6 z Jule Niemeier (WTA 71).

Pierwszy set należał do Kenin, która uzyskała dwa przełamania i odskoczyła na 4:0. Mistrzyni Australian Open 2020 do końca nie oddała przewagi. W drugiej partii sytuacja na korcie zmieniła się. Niemeier od 3:3 zdobyła trzy gemy z rzędu. W trzeciej partii również miało miejsce jedno przełamanie. Niemka uzyskała je na 2:1. Przy 5:3 zmarnowała dwie piłki meczowe, ale w 10. gemie zakończyła spotkanie przy swoim podaniu.

W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu obie tenisistki uzyskały po dwa przełamania. Niemeier wywalczyła 38 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W I rundzie US Open 2022 również z wygranej cieszyła się Niemka.

Kenin walczy o powrót do formy po problemach zdrowotnych. W 2020 roku triumfowała w Australian Open i zaliczyła finał Rolanda Garrosa. W sumie Amerykanka w swoim dorobku ma pięć singlowych tytułów w WTA Tour. W rankingu najwyżej była notowana na czwartym miejscu.

Niemeier w Wimbledonie 2022 osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Kolejną rywalką Niemki będzie Anastazja Potapowa lub Lucia Bronzetti.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)