"Zagranie roku?!" Ależ to zrobił Hubert Hurkacz! [WIDEO]

Hubert Hurkacz potrzebował dwóch setów, aby pokonać Aleksandra Bublika. Polak zwyciężył 6:4, 7:6(4) i zagra w niedzielnym finale turnieju ATP 250 w Marsylii. Jedno z jego zagrań podpisane zostało jako "uderzenie roku".

Jakub Fordon
uderzenie Huberta Hurkacza Twitter / Tennis TV / Na zdjęciu: uderzenie Huberta Hurkacza
Do pojedynku z Aleksandrem Bublikiem Hubert Hurkacz podchodził w roli faworyta. W końcu Polak wygrał ostatnie cztery pojedynki z Kazachem. Jednak forma naszego tenisisty w turnieju ATP 250 w Marsylii była daleka od ideału. Potrzebował on trzech setów, żeby wyeliminować Leandro Riediego i Mikaela Ymera.

W pierwszym secie kluczem do zwycięstwa okazało się przełamanie zdobyte przez Polaka w piątym gemie. W drugim natomiast doszło do tie breaka. W nim swoją wyższość udowodnił nasz tenisista, który zwyciężył 6:4, 7:6(4). Dzięki temu w niedzielę powalczy o tytuł we francuskim turnieju.

Autorem najefektowniejszej akcji w tym spotkaniu był Hurkacz. Ten w jednej z wymian na początku drugiego seta popisał się tweenerem, czyli uderzeniem między nogami. Miało to miejsce w momencie, gdy Bublik zdecydował się przelobować rywala będącego przy siatce. Kazach jednak kompletnie nie spodziewał się takiego obrotu spraw i był kompletnie zaskoczony, a także bezradny.

"Uderzenie roku?!" - podpisano to zagranie autorstwa 26-latka.

Akcję można zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także:
Hubert Hurkacz powalczy o tytuł. Tyle zarobił za awans
Eksperci mają powody do zadowolenia z występu Huberta Hurkacza. "Najlepszy mecz w tym tygodniu"

Czy Hubert Hurkacz wygra turniej w Marsylii?