Dominic Thiem przegrał hit w Santiago. Radość gospodarzy

Dominic Thiem w dwóch setach przegrał z Cristianem Garinem w hitowym meczu I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago. Miejscowi kibice we wtorek cieszyli się też ze zwycięstwa Nicolasa Jarry'ego.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Hitem I rundy turnieju ATP w Santiago był mecz dwóch posiadaczy dzikich kart - Cristiana Garina i Dominika Thiema. Obaj niegdyś należący do czołówki gracze obecnie znajduje się w trudnym momencie karier, są notowani na samym końcu czołowej "100" rankingu i bardzo potrzebują punktów. We wtorek o 20 "oczek", bo tyle otrzymuje się za awans do 1/8 finału tej imprezy, wzbogacił się Chilijczyk, który pokonał Austriaka 6:2, 7:6(2).

- To był trudny mecz. Zwłaszcza w drugim secie obaj graliśmy dobrze. Jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowałem - mówił, cytowany przez atptour.com, Garin, mistrz Movistar Chile Open z 2021 roku, którego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem trzecim Sebastian Baez.

Miejscowi kibice we wtorek cieszyli się też z triumfu Nicolasa Jarry'ego. Chilijczyk w meczu rewelacji zeszłotygodniowego Rio Open wygrał 7:6(1), 6:4 z Juanem Pablo Varillasem. W II rundzie 27-latek z Santiago zmierzy się z Diego Schwartzmanem, turniejową "czwórką".

Gładkie zwycięstwa odnieśli Serbowie. Rozstawiony z "szóstką" Laslo Djere pokonał 6:3, 6:2 Joao Sousę i w 1/8 finału zagra z Riccardo Bonadio. Dusan Lajović natomiast oddał cztery gemy kwalifikantowi Camilo Ugo Carabellemu, a jego kolejnym rywalem będzie Juan Manuel Cerundolo.

Odpadł Albert Ramos, turniejowa "piątka". Hiszpan przegrał pojedynek mańkutów z Thiago Monteiro. Brazylijczyk o ćwierćfinał powalczy z Marco Cecchinato. Włoch po decydującym tie breaku okazał się lepszy od Facundo Bagnisa. Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem rozstawionego z "dwójką" Francisco Cerundolo został rodak, Tomas Martin Etcheverry. Argentyńczyk ograł Fabio Fogniniego.

W II rundzie zameldował się również Roberto Carballes. Hiszpan ograł "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji, Carlosa Tabernera, który skreczował po pierwszym secie. Jego następnym rywalem będzie Yannick Hanfmann, gracz z eliminacji.