"Wspaniały wieczór" Novaka Djokovicia. Serb czeka na Huberta Hurkacza

Novak Djoković oddał pięć gemów Tallonowi Griekspoorowi w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Serb może się zmierzyć z Hubertem Hurkaczem.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Yoshua Arias / Na zdjęciu: Novak Djoković
W I rundzie turnieju ATP w Dubaju Novak Djoković dopiero po tie breaku decydującego seta uporał się z Tomasem Machacem. W swoim kolejnym meczu Serb już nie miał takich kłopotów. W środę pokonał 6:2, 6:3 Tallona Griekspoora i awansował do ćwierćfinału.

Najwyżej rozstawiony Djoković rozegrał popisowy mecz i od początku do końca kontrolował wydarzenia na korcie. Błyskawicznie zdobył przełamanie i objął prowadzenie 3:0, by wygrać pierwszego seta 6:3. W drugiej partii Serb łatwo wyszedł na 5:0, wówczas przytrafił mu się słabszy moment i przegrał dwa gemy z rzędu, ale szybko wrócił na właściwe tory i zakończył spotkanie.

Djoković w środę skutecznie serwował (posłał osiem asów i przy własnym podaniu zdobył 34 z 45 rozegranych punktów), był agresywny (zagrał 29 uderzeń wygrywających) i niemal bezbłędny (popełnił ledwie sześć niewymuszonych błędów). Wykorzystał także cztery z 16 piłek na przełamanie.

Tym samym Serb pozostaje niepokonany w 2023 roku (bilans 14-0). Biorąc pod uwagę również końcówkę ubiegłego sezonu, wygrał 19 meczów z rzędu.

- To był dla mnie wspaniały wieczór. Od początku meczu grałem dobrze i zaprezentowałem się o wiele lepiej niż w poprzednim spotkaniu. Jestem zadowolony ze swojego poziomu i z tego, jak czułem się na korcie. Mam nadzieję, że w ćwierćfinale sprawy również pójdą we właściwym kierunku - powiedział 35-latek z Belgradu, cytowany przez atptour.com.

W 1/4 finału Djoković, pięciokrotny triumfator Dubai Duty Free Tennis Championships (sezony 2009-11, 2013 i 2020) zmierzy się z oznaczonym numerem piątym Hubertem Hurkaczem bądź z kwalifikantem Pawłem Kotowem.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)