Nieprawdopodobny finisz Daniła Miedwiediewa. Będzie szlagier w Dubaju

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Bornę Coricia w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju, zdobywając końcowych 21 punktów meczu. O finał moskwianin zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Yoshua Arias / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Borna Corić jest niewygodnym rywalem dla Daniła Miedwiediewa. Z sześciu poprzednich pojedynków z Chorwatem moskwianin wygrał tylko dwa. Jednak w czwartek, w ćwierćfinale turnieju ATP w Dubaju, były lider rankingu zaprezentował się znakomicie i pewnie zwyciężył 6:3, 6:2.

Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew dominował przez cały mecz. Pierwszego seta wygrał 6:3, dwukrotnie przełamując przeciwnika. Z kolei w drugiej partii 27-latek z Moskwy przegrywał 0:2, ale wówczas wszedł w niewiarygodny trans. Zdobył sześć gemów z rzędu, w tym zapisał na swoim koncie ostatnich 21 punktów spotkania, i mógł cieszyć się z awansu do 1/2 finału.

Dla Miedwiediewa to 12. wygrany mecz z rzędu. O finał moskwianin zmierzy się z innym tenisistą notującym świetnym serię, niepokonanym od 20 pojedynków Novakiem Djokoviciem, który w czwartek wyeliminował Huberta Hurkacza.

Miedwiediew i Djoković zmierzą się po raz 14. Bilans wynosi 9-4 dla Serba, w tym 8-3 na kortach twardych. Poprzednio zagrali ze sobą 7 stycznia w półfinale w Adelajdzie i wówczas belgradczyk zwyciężył 6:3, 6:4.

Mecz Miedwiediewa z Djokoviciem odbędzie się w piątek. Początek nie przed godz. 16:00 czasu polskiego.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)