Porażka lokalnego idola w Santiago. Braterskiego starcia nie będzie

Cristian Garin, faworyt gospodarzy, w dwóch setach przegrał z Sebastianem Baezem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago. Odpadli także bracia Cerundolo - Francisco i Juan Manuel.

Marcin Motyka
Cristian Garin Getty Images / Mackenzie Sweetnam / Na zdjęciu: Cristian Garin
W 2021 roku Cristian Garin triumfował w turnieju ATP w Santiago. Miejscowi kibice liczyli, że ich idol, który w tegorocznej edycji występował dzięki dzikiej karcie, powtórzy to osiągnięcie. Tymczasem zakończyło się rozczarowaniem. Chilijczyk odpadł bowiem już w II rundzie, przegrywając 4:6, 3:6 z Sebastianem Baezem.

Rozstawiony z numerem trzecim Baez przez całe spotkanie skutecznie serwował, a w końcówkach obu setów przechylał szalę na swoją korzyść. Argentyńczyk w ciągu 82 minut gry posłał trzy asy, ani razu nie został przełamany i uzyskał trzy breaki.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Baeza będzie Laslo Djere. Oznaczony numerem szóstym Serb zapisał na swoim koncie osiem asów oraz dwa przełamania i po prawie dwugodzinnym pojedynku ograł kwalifikanta Riccardo Bonadio.

W 1/4 finału Movistar Chile Open 2023 mogło dość do meczu pomiędzy braćmi Francisco i Juanem Manuelem Cerundolo. Tak się jednak nie stanie. Co więcej - obaj Argentyńczycy w czwartek pożegnali się z turniejem.

Rozstawiony z numerem drugim Francisco przegrał 3:6, 6:3, 3:6 z rodakiem, Tomasem Martinem Etcheverrym. Kwalifikant Juan Manuel był bliżej sukcesu, ale ostatecznie po decydującym tie breaku uległ Dusanowi Lajoviciowi.

Movistar Chile Open, Santiago (Chile)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,7 tys. dolarów
czwartek, 2 marca

II runda gry pojedynczej:

Sebastian Baez (Argentyna, 3) - Cristian Garin (Chile, WC) 6:4, 6:3
Laslo Djere (Serbia, 6) - Riccardo Bonadio (Włochy, Q) 7:5, 7:5
Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) - Francisco Cerundolo (Argentyna, 2) 6:3, 3:6, 6:3
Dusan Lajović (Serbia) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, Q) 6:2, 2:6, 7:6(2)