Faworytka nie zawodzi w Monterrey. Znamy finalistki turnieju

Caroline Garcia wygrała czwarty mecz bez straty seta i powalczy o tytuł w turnieju WTA 250 w Monterrey. W finale najwyżej rozstawiona Francuzka zmierzy się z chorwacką tenisistką Donną Vekić.

Donna Vekić PAP/EPA / Miguel Sierra / Na zdjęciu: Donna Vekić
W Monterrey wyłoniono finalistki. Jedną z nich została rozstawiona z numerem pierwszym Caroline Garcia (WTA 5). Francuzka czterem rywalkom nie oddała seta. W półfinale pokonała 6:3, 6:4 Elise Mertens (WTA 42).

W ciągu godziny i 41 minut Garcia zaserwowała sześć asów i zdobyła 33 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i wykorzystała dwie z 12 szans na przełamanie. Francuzka podwyższyła na 5-2 bilans meczów z Mertens.

Donna Vekić (WTA 31) wygrała 7:5, 6:2 z Lin Zhu (WTA 41). Spotkanie trwało 91 minut. Chorwatka zgarnęła 36 z 46 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i spożytkowała trzy z czterech okazji na przełamanie.

Garcia osiągnęła 16. singlowy finał w WTA Tour, drugi w tym roku. Na początku lutego w Lyonie przegrała z Amerykanką Alycią Parks. Francuzka będzie miała szansę na 12. tytuł. Największy zdobyła na koniec ubiegłego sezonu, gdy w Fort Worth triumfowała w WTA Finals. Vekić ma bilans finałów 3-7. W październiku ubiegłego roku w San Diego w decydującym meczu urwała seta Idze Świątek.

Garcia i Vekić trafiały na siebie wiele razy. W Monterrey dojdzie do ich 10. starcia. Po raz drugi spotkają się w finale. W 2019 roku w Nottingham zwyciężyła Francuzka 2:6, 7:6(4), 7:6(4).