Mistrzyni Australian Open poznała rywalkę w Indian Wells. Awans młodej Czeszki

Jewgienija Rodina wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet i będzie rywalką Aryny Sabalenki w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Pierwszy mecz wygrała 18-letnia Czeszka Linda Noskova.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W środę rozpoczął się prestiżowy turniej w Indian Wells. Wszystkie 32 tenisistki rozstawione, w tym broniąca tytułu Iga Świątek, do rywalizacji przystąpią od II rundy. Jewgienija Rodina (WTA 427) pokonała 6:2, 7:5 Alize Cornet (WTA 68). W ciągu godziny i 41 minut 34-latka z Moskwy obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Popełniła cztery podwójne błędy, a jej rywalka zrobiła ich dziewięć.

Rodina w przeszłości była notowana na 67. miejscu w rankingu. W 2018 roku doszła do 1/8 finału Wimbledonu. Po drodze wyeliminowała wtedy Madison Keys. W II rundzie Rodina będzie rywalką Aryny Sabalenki, mistrzyni Australian Open. Dla Rodiny jest to drugi występ w tym sezonie. W Melbourne odpadła po pierwszym meczu po porażce z Katie Volynets.

Linda Noskova (WTA 54) wygrała 7:6(7), 6:1 z Iriną-Camelią Begu (WTA 38). W pierwszym secie 18-letnia Czeszka wróciła ze stanu 1:3. W tie breaku obroniła piłkę setową. W drugim secie dominowała na korcie i awans zapewniła sobie po 90 minutach. Rumunka zaserwowała dziewięć asów, ale wykorzystała tylko jeden z trzech break pointów. Noskova na przełamanie zamieniła trzy z siedmiu okazji.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 44) wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:3, 7:6(5) Kaię Kanepi (WTA 51). Dajana Jastremska (WTA 142) wygrała 6:3, 6:4 z Anną Bondar (WTA 79). W drugim secie Ukrainka odrobiła straty z 1:3. W ciągu 78 minut obie tenisistki miały po pięć break pointów. Jastremska uzyskała pięć przełamań, a swoje podanie oddała trzy razy. W II rundzie czeka ją starcie z Barbora Krejcikovą, triumfatorką Rolanda Garrosa 2021. Czeszka pod koniec lutego wywalczyła tytuł w Dubaju po zwycięstwie nad Świątek.

Anna Blinkowa (WTA 69) w 62 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Ann Li (WTA 177). Tenisistka z Moskwy zgarnęła 19 z 27 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i spożytkowała pięć z siedmiu okazji na przełamanie.