Ależ on to zrobił! Finezyjne zakończenie meczu [WIDEO]

Yibing Wu pokonał Jaume Munara w meczu w ramach Indian Wells. Pojedynek miał niezwykle emocjonujący przebieg i zakończył się po trzech setach. Spotkanie zostało zwieńczone w niesamowity sposób.

Mateusz Domański
Niesamowite zakończenie meczu w Indian Wells Twitter / Eurosport / Niesamowite zakończenie meczu w Indian Wells
Chińczyk Yibing Wu wywalczył awans do drugiej rundy Indian Wells Masters po bardzo zaciętym starciu z Hiszpanem Jaumem Munarem. Pojedynek zakończył się dopiero po trzech setach i trwał aż trzy godziny i 39 minut.

Wu zakończył ten mecz pięknym, ale i kontrowersyjnym zagraniem. Chińczyk dobiegł do siatki i zaskoczył rywala sprytnym uderzeniem. Munar nie miał szans, by coś z tym jeszcze zrobić.

Przy okazji tej akcji chińskiemu tenisiście wypadła rakieta, po czym uderzyła w siatkę. Rywal próbował to wykorzystać.

Argumentował, że rakieta Wu trafiła w siatkę, zanim piłka odbiła się dwukrotnie. W związku z tym - jak podkreślał - powinien otrzymać punkt.

Sędzia jednak nie zinterpretował tego w identyczny sposób i ostatecznie Wu wygrał 6:7(6), 6:0, 7:6(3). Teraz zmierzy się z Alejandro Davidovichem Fokiną.