Była zwyciężczyni US Open na drodze Magdy Linette

Brytyjską mistrzyni US Open 2021, Emma Raducanu pokonała w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells Dankę Kovinić 6:2, 6:3. Teraz na jej drodze stanie półfinalistka tegorocznego Australian Open, Magda Linette.

Jakub Fordon
Emma Raducanu PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Emma Raducanu
Oprócz Igi Świątek do turnieju WTA 1000 w Indian Wells przystąpiła także Magda Linette. Znakomity występ w Australian Open, w którym Polka dotarła do półfinału spowodował, że w Kalifornii jest ona rozstawiona z numerem 20. Dzięki temu otrzymała wolny los w pierwszej rundzie.

W czwartek wieczorem czasu polskiego odbyło się spotkanie, które wyłoniło rywalkę Linette. W nim Brytyjka Emma Raducanu nie miała większych problemów, by odprawić Dankę Kovinić 6:2, 6:3.

Mecz potrwał godzinę i 22 minuty. Co prawda spotkanie lepiej rozpoczęła Kovinić, która po przełamaniu prowadziła 2:0, ale później Brytyjka była bezlitosna. Wygrała sześć pozostałych gemów i ostatecznie zwyciężyła na inaugurację 6:2.

II partia miała prawie identyczny przebieg. Na początku prowadzenie Czarnogórki 2:0, a następnie seria Raducanu. Ta jednak wygrała tym razem cztery gemy z rzędu, bo po raz trzeci w tym secie przełamać się nie dała Kovinić. Jednak do czasu.

Mimo że zdołała po raz drugi w tej odsłonie utrzymać podanie w siódmym gemie, to w dziewiątym przy własnym serwisie nie zdobyła nawet punktu. Brytyjka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zameldowała się w kolejnej rundzie.

Obecnie Raducanu to tenisistka, o której głośno zrobiło się w 2021 roku, kiedy to sensacyjnie wygrała US Open. Jednak po tym sukcesie Brytyjka nie poszła za ciosem. A gdy w 2022 nie obroniła tytułu, znacząco spadła w rankingu WTA. Obecnie plasuje się na 77. pozycji.

Rywalizacja w Indian Wells to jej trzeci turniej w tym sezonie. Wcześniej rywalizowała w Auckland oraz Australian Open. Obu tych imprez nie zawojowała, bowiem w każdym z nich odpadła w drugiej rundzie.

Po sukcesie w Australii nie błyszczy natomiast Linette. W Meridzie odpadła w ćwierćfinale, jednak gdyby nie kontuzja Panny Udvardy w 1/8 finału, kto wie jakby zakończył się tamten pojedynek. W Austin natomiast przegrała pierwsze spotkanie i szybko pożegnała się z rywalizacją. W obu imprezach Polka była najwyżej rozstawiona.

Linette zmierzy się z Raducanu po raz drugi w karierze. Pierwszy raz spotkały się we wrześniu 2022 roku w Seulu. Tam Brytyjka potrzebowała godziny i 16 minut, aby zwyciężyć 6:2, 6:2. Mecz ten odbędzie się na pewno w sobotę, 11 marca. Godzina nie jest jeszcze znana.