Wielkie rozczarowanie wielkoszlemowej finalistki. Zmienne szczęście Niemek

Amerykanka Danielle Collins szybko zakończyła występ w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Finalistka Australian Open 2022 niespodziewanie przegrała z Węgierką Dalmą Galfi.

Danielle Collins Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Danielle Collins
Danielle Collins (WTA 31) nie ma w tym roku powodów do zadowolenia. Pierwszy półfinał osiągnęła tydzień temu w Austin. W styczniu grała pod dużą presją w Australian Open, w którym w ubiegłym sezonie osiągnęła premierowy wielkoszlemowy finał. Tym razem w Melbourne odpadła w III rundzie po porażce z Jeleną Rybakiną. To kosztowało Amerykankę spadek w rankingu z 11. na 40. miejsce.

W Austin Collins trochę sobie nastrój poprawiła, ale nie oznaczało to powrotu na właściwe tory. W Indian Wells kompletnie rozczarowała. W czwartek była siódma singlistka rankingu przegrała 4:6, 4:6 z Dalmą Galfi (WTA 80). W pierwszym secie Amerykanka obroniła dwie piłki setowe i z 2:5 zbliżyła się na 4:5. W 10. gemie zmarnowała break pointa i ostatecznie nie wyrównała na 5:5. W drugiej partii Collins nie wykorzystała prowadzenia 4:2.

W ciągu 99 minut Galfi zaserwowała sześć asów, a Collins miała tylko jednego. Amerykanka popełniła cztery podwójne błędy, a jej rywalka zrobiła dwa. Węgierka trzy razy oddała podanie, a wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Kolejną rywalką Galfi będzie Francuzka Caroline Garcia.

Katerina Siniakova (WTA 45) wygrała 7:5, 6:4 z Jule Niemeier (WTA 72). W trwającym godzinę i 59 minut meczu Czeszka zrobiła sześć podwójnych błędów, a jej rywalka o trzy więcej. Tenisistka z miejscowości Hradec Kralove została przełamana pięć razy, a sama spożytkowała siedem z 13 break pointów.

Tatjana Maria (WTA 70) pokonała 7:5, 6:1 Jasmine Paolini (WTA 63). W ciągu 77 minut Niemka zaserwowała sześć asów i wywalczyła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Bernarda Pera (WTA 43) zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:3 Lucię Bronzetti (WTA 71) po dwóch godzinach i 52 minutach. Amerykanka cztery razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. Zdobyła o 10 punktów więcej od Włoszki (122-112).