Wielkie emocje w Indian Wells. Kolejna trzysetowa batalia Sabalenki z Krejcikovą

Aryna Sabalenka i Barbora Krejcikova stoczyły kolejny trzysetowy bój. W Indian Wells (WTA 1000) lepsza okazała się mistrzyni Australian Open. Emocji nie brakowało również w starciu Marii Sakkari z Karoliną Pliskovą.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 2) w tegorocznym Australian Open wywalczyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł w singlu. W lutym jedyny start zanotowała w Dubaju. W ćwierćfinale przegrała 6:0, 6:7(2), 1:6 z Barborą Krejcikovą (WTA 16). Doznała wtedy pierwszej porażki w sezonie. We wtorek spotkała się z Czeszką ponownie. W Indian Wells zwyciężyła Sabalenka 6:3, 2:6, 6:4.

W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Sabalenka posłała 11 asów i zdobyła 39 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała 11 break pointów i wykorzystała trzy. Krejcikova na przełamanie zamieniła trzy z czterech szans. Obie tenisistki wywalczyły po 86 punktów. Czeszce naliczono 26 kończących uderzeń przy 25 niewymuszonych błędach. Sabalence zanotowano 29 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Bilans ich meczów to teraz 3-1 dla Sabalenki. Było to starcie tenisistek, które w singlu zdobyły po jednym wielkoszlemowym tytule. Krejcikova triumfowała w Rolandzie Garrosie 2021. Dobiegła końca seria Czeszki ośmiu z rzędu wygranych spotkań. W Dubaju rozprawiła się z czterema zawodniczkami z Top 10, w tym w finale z Igą Świątek.

Coco Gauff (WTA 6) pokonała 6:3, 1:6, 6:4 Rebeccę Peterson (WTA 103). W trzecim secie Amerykanka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu obie tenisistki zdobyły po 90 punktów i uzyskały po cztery przełamania. Kolejną rywalką Gauff będzie Sabalenka.

Maria Sakkari (WTA 7) zwyciężyła 6:4, 5:7, 6:3 Karolinę Pliskovą (WTA 17) po dwóch godzinach i 43 minutach. W trzecim secie Greczynka wróciła ze stanu 0:2. W całym meczu wywalczyła 40 z 50 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Miała aż 29 break pointów, z których wykorzystała siedem. Pliskova na przełamanie zamieniła pięć z ośmiu szans.

Bilans meczów tych tenisistek to teraz 3-3. Spotkały się po raz drugi w tym roku. W Dubaju zdecydowanie lepsza była Pliskova (6:1, 6:2). Czeszka jest byłą liderką rankingu oraz finalistką US Open 2016 i Wimbledonu 2021. W Indian Wells zanotowała dziewiąty występ. Dwa razy doszła w tym turnieju do półfinału (2016, 2017). Sakkari w Kalifornii osiągnęła finał w ubiegłym sezonie.