Kolejny trzysetowy mecz triumfatorki WTA Finals. Szybki awans Rumunki w Indian Wells

Caroline Garcia ma za sobą kolejne trzysetowe spotkanie w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Francuska tenisistka skruszyła opór Kanadyjki Leylah Fernandez. Pewnie do następnej rundy awansowała Rumunka Sorana Cirstea.

Caroline Garcia PAP/EPA / Ray Acevedo / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W poniedziałek w Indian Wells ma miejsce dokończenie III rundy. Caroline Garcia (WTA 5) zwyciężyła 6:4, 6:7(5), 6:1 Leylah Fernandez (WTA 49). W pierwszym secie doszło do jednego przełamania, które Francuzka uzyskała na 2:1. W drugiej partii obie tenisistki nie straciły serwisu, a tie break należał do Kanadyjki. Niespodzianki nie było, bo w trzecim secie dominowała faworytka. Garcia od 1:1 zdobyła pięć gemów z rzędu.

W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Garcia zaserwowała 11 asów. Wywalczyła 42 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Francuzka obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie. Naliczono jej 35 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Fernandez miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 30 pomyłek. Dla Garcii był to drugi trzysetowy mecz w turnieju. W II rundzie złamała opór Węgierki Dalmy Galfi.

Garcia podwyższyła na 2-0 bilans spotkań z finalistką US Open 2021. W styczniu tego roku Francuzka była górą w Australian Open. Jest to jej dziewiąty występ w Indian Wells. Obie tenisistki w Kalifornii po dwa razy doszły do IV rundy. Garcia dokonała tego w 2017 i 2018 roku, a Fernandez w 2021 i 2022. Kanadyjka po raz trzeci zagrała w tym turnieju.

Kolejną rywalką triumfatorki WTA Finals z 2022 roku będzie Sorana Cirstea (WTA 83), która pokonała 6:3, 6:1 Bernardę Perę (WTA 43). W ciągu 67 minut Rumunka zgarnęła 19 z 22 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała.

Karolina Muchova (WTA 76) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Martinę Trevisan (WTA 26) po dwóch godzinach i 41 minutach. Czeszka zaserwowała siedem asów i popełniła siedem podwójnych błędów. Zgarnęła 43 z 58 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Muchova wypracowała sobie 13 break pointów, Trevisan miała ich osiem.