Seria trwa. Danił Miedwiediew zagra o czwarty tytuł z rzędu

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Francesa Tiafoe'a w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Tym samym tenisista z Moskwy wygrał 19. mecz z rzędu i zagra o czwarty kolejny tytuł.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Dwudniowa przerwa nie wybiła Daniła Miedwiediewa z rytmu. Moskwianin, zdecydowanie najlepszy tenisista świata ostatnich tygodni, w sobotę udowodnił swoją wyższość nad kolejnym rywalem. W półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells pokonał 7:5, 7:6(4) Francesa Tiafoe'a.

Miedwiediew przystąpił do meczu jako oczywisty faworyt, ale od początku musiał się mieć na baczności. Tiafoe bowiem podjął ryzykowną, ale skuteczną taktykę. W końcówce pierwszej partii moskwianin jednak przechylił szalę na swoją korzyść i wygrał tę partię 7:5.

Drugą odsłonę Miedwiediew rozpoczął od przełamania, lecz w końcówce miał zaskakujące kłopoty z postawieniem kropki nad "i". Dwukrotnie serwując pod zwycięstwo (przy 5:4 i 6:5), przegrał gema przy własnym serwisie i doszło do tie breaka. W decydującej rozgrywce tenisista z Moskwy był już bardziej stabilny i regularny, wyszedł na prowadzenie 5-1, by zwyciężyć 7-4.

Mecz trwał 106 minut. W tym czasie Miedwiediew zaserwował dziewięć asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z 11 break pointów, posłał 30 zagrań kończących i popełnił dziewięć niewymuszonych błędów. Z kolei Tiafoe'owi zapisano trzy asy, 33 uderzenia wygrywające oraz 23 pomyłki własne.

Dla 27-latka z Moskwy to 19. wygrany mecz z rzędu. Tym samym zagra o czwarty kolejny tytuł (przed przyjazdem do Indian Wells zwyciężył w turniejach w Rotterdamie, Dosze i w Dubaju). Ogółem będzie to dla niego 31. finał w karierze w głównym cyklu i stanie przed szansą na zdobycie 19. trofeum.

W finale, w niedzielę, rozstawiony z numerem piątym Miedwiediew zmierzy się z Carlosem Alcarazem bądź z Jannikiem Sinnerem.