Kryzys trwa. Finaliści Australian Open mają problem z wygrywaniem

Jan Zieliński i Hugo Nys nie będę dobrze wspominać występów na amerykańskich kortach twardych. Po nieudanym starcie w Indian Wells polsko-monakijska para nie wygrała meczu w Miami.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński i Hugo Nys Getty Images / Graham Denholm / Na zdjęciu: Jan Zieliński i Hugo Nys
Po finale Australian Open 2023 Jan Zieliński i Hugo Nys wyraźnie spuścili z tonu. Od pamiętnego występu w Melbourne udało się im wygrać zaledwie jeden mecz w głównym cyklu (w katarskiej Dosze). Startów w prestiżowych imprezach w Indian Wells i Miami nie mogą zaliczyć do udanych. Na pocieszenie pozostał im finał dużego challengera w Phoenix, który odbył się w poprzednim tygodniu (więcej tutaj).

W ramach Miami Open 2023 Zieliński i Nys zostali rozstawieni z ósmym numerem. W I rundzie zawodów Miami Open 2023 ich przeciwnikami byli Maximo Gonzalez i Andres Molteni. Argentyńczycy przegrali pierwszego seta, ale cały mecz wygrali 4:6, 6:4, 10-8.

Zieliński i Nys zaczęli bardzo dobrze. Po przełamaniu w drugim gemie utrzymali serwis i wyszli na 3:0. Wówczas nastąpiła odpowiedź Gonzaleza i Molteniego. Latynosi wyrównali na po 3. Końcowa faza premierowej odsłony należała jednak do polsko-monakijskiej pary. W ósmym gemie nie udało się uzyskać breaka, ale w dziesiątym gemie już tak.

Argentyńczycy wyciągnęli wnioski z pierwszego seta. W drugiej części spotkania zdobyli kluczowe przełamanie już w trzecim gemie. Potem nie dali się zaskoczyć. W szóstym gemie odparli break pointa i wysunęli się na 4:2. Teraz kontrolowali sytuację na korcie i zwieńczyli partię w dziesiątym gemie.

Po dwóch setach był remis, zatem rozstrzygający okazał się super tie-break. Rozgrywka ta była wyrównana tylko do pierwszej zmiany stron. Wówczas Gonzalez i Molteni wysunęli się na 8-4 i byli o krok od zwycięstwa. Zieliński i Nys obronili trzy piłki meczowe, ale przy czwartej rywale byle już skuteczni.

Finaliści Australian Open 2023 odpadli z zawodów Miami Open już po pierwszym spotkaniu. Teraz Zieliński i Nys przeniosą się na europejską mączkę. Już na początku kwietnia wezmą udział w zawodach ATP 250 w portugalskim Estoril. Potem zagrają w prestiżowym turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo.

Miami Open, Miami (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów
sobota, 25 marca

I runda gry podwójnej:

Maximo Gonzalez (Argentyna) / Andres Molteni (Argentyna) - Jan Zieliński (Polska, 8) / Hugo Nys (Monako, 8) 4:6, 6:4, 10-8