Długa noc w Miami. Danił Miedwiediew rozpoczął nową serię

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Roberto Carballesa i awansował do III rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Sobotnie mecze zakończyły się po północy lokalnego czasu.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
- Teraz czas spróbować zbudować nowy cykl. Nie ma innej drogi w tenisie - mówił Danił Miedwiediew po porażce w finale w Indian Wells, pierwszej po 19. zwycięstwach z rzędu. W sobotę, zgodnie z zapowiedziami, moskwianin zaczął nową serię wygranych. W spotkaniu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:1, 6:2 Roberto Carballesa.

Przewaga Miedwiediewa ani przez moment nie podlegała dyskusji. Rozstawiony z numerem czwartym moskwianin przewyższał rywala w każdym elemencie gry - skuteczniej serwował i returnował, dominował w wymianach oraz bardzo chętnie zagrywał skróty.

Tym samym Miedwiediew został pierwszym w tym sezonie tenisistą, który osiągnął granicę 25. wygranych meczów w głównym cyklu. Kolejnym przeciwnikiem 27-latka z Moskwy będzie Alex Molcan.

W ślady kolegi poszedł inny tenisista z Moskwy, Karen Chaczanow. 26-latek, turniejowa "14", potrzebował ponad dwóch godzin, aby pokonać 6:1, 3:6, 6:3 Tomasa Martina Etcheverry'ego. Jego następnym rywalem będzie Jiri Lehecka.

Odpadł oznaczony numerem 11. Cameron Norrie. Brytyjczyk trzykrotnie został przełamany, sam nie uzyskał ani jednego breaka i w godzinę przegrał 3:6, 2:6 z Gregoire'em Barrere'em. Francuz w III rundzie zmierzy się z kwalifikantem Christopherem Eubanksem.

Sobotnia noc w Miami była długa. Gry zakończyły się 12 minut po północy lokalnego czasu. O tej porze dobiegł końca mecz pomiędzy rozstawionym z numerem 12. Francesem Tiafoe'em a Yosuke Watanukim, graczem z eliminacji. Amerykanin zwyciężył 6:7(5), 7:6(3), 6:4 i może szykować się do pojedynku 1/16 finału z Lorenzo Sonego.