Udany start Magdy Linette. Sprawdź, kiedy rozegra kolejny mecz

Magda Linette wygrała z Warwarą Graczewą w meczu II rundy turnieju WTA Charleston. Sprawdź, kiedy polska tenisistka ponownie pojawi się na korcie.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magda Linette
Podobnie jak w poprzednich turniejach Magda Linette znalazła się w gronie rozstawionych zawodniczek. To oznaczało, że w I rundzie otrzymała wolny los i musiała poczekać, aż pozna nazwisko swojej rywalki.

W swoim pierwszym meczu w WTA Charleston zmierzyła się z Warwarą Graczewą. Rosjanka pokonała wcześniej Annę-Lenę Friedsam w dwóch setach. Przypomnijmy, że z Linette zagrała 28 lutego i wygrała tamto spotkanie.

Tym razem naszej tenisistce udało się zwyciężyć w starciu z dobrze grającą w ostatnim czasie Graczewą. Obie zawodniczki stoczyły zacięty bój, który zakończył się wynikiem 6:7(3), 7:5, 6:4 na korzyść Polki.

Już przed rozegraniem tego meczu wiadomo było, że triumfatorka zmierzy się w III rundzie z Madison Keys. Amerykanka pokonała do tej pory swoje rodaczki - Emmę Navarro oraz Hailey Baptiste. Z obiema wygrała bez straty seta.

Mecz III rundy Magda Linette - Madison Keys odbędzie się w czwartek. Godzina podana zostanie, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier na ten dzień.

Występ Świątek stoi pod znakiem zapytania. "Mam nadzieję, że będę gotowa"