Pierwsza porażka rozstawionego w Monte Carlo. Wyczekiwany triumf Chilijczyka

Rozstawiony z numerem 15. Borna Corić w dwóch setach przegrał z Nicolasem Jarrym w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Odpadł również Marc-Andrea Huesler.

Marcin Motyka
Borna Corić PAP/EPA / ANTONIO LACERDA / Na zdjęciu: Borna Corić
Już inauguracyjny dzień turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo przyniósł pierwszą porażkę rozstawionego tenisisty. Z imprezą pożegnał się oznaczony numerem 15. Borna Corić. Chorwat w 77 minut przegrał 2:6, 3:6 z Nicolasem Jarrym.

Dla 27-letniego Chilijczyka to wyczekiwany triumf. Poprzedni wygrany mecz w turnieju rangi Masters 1000 zanotował w marcu 2019 roku, gdy w Indian Wells ograł Francesa Tiafoe'a.

Andriej Rublow, turniejowa "piątka", rywalizację w Rolex Monte-Carlo Masters 2023 rozpocznie od meczu z Jaume Munarem. Hiszpan po trzysetowym i prawie trzygodzinnym pojedynku okazał się lepszy od Marka-Andrei Hueslera.

W niedzielę odbyły się również decydujące mecze w eliminacjach. Miejsca w turnieju wywalczyli Marton Fucsovics, Ilja Iwaszka, Luca Nardi, Jan-Lennard Struff, Alexei Popyrin, Ugo Humbert i Iwan Gachow.

Z kolei Filip Krajinović i Dusan Lajović weszli do drabinki jako "szczęśliwi przegrani" z kwalifikacji. Serbowie zastąpili kontuzjowanych Mikaela Ymera i Brandona Nakashimę.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)