Duże pieniądze w grze. Tyle w Monte Carlo zarobił już Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz ma za sobą pierwszy mecz turnieju ATP Monte Carlo. Polak pokonał Laslo Djere 6:7(5), 7:6(5), 7:6(5). Sprawdź, ile nasz tenisista zarobił za awans do drugiej rundy.

JF
Hubert Hurkacz Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Łączna pula nagród w turnieju ATP Monte Carlo wynosi łącznie 5,8 miliona euro. Przeliczając tę sumę na złotówki, wynosi to aż 27,1 mln. To niewielki wzrost w stosunku do 2022 roku, a dokładnie o 7 procent.

Do turnieju przystąpił oczywiście najlepszy polski tenisista - Hubert Hurkacz. Wrocławianin został rozstawiony z "dziesiątką". Rywalizację w Monako rozpoczął od pierwszej rundy, w której jego rywalem był Laslo Djere.

Polak i Serb rozegrali pierwszy bezpośredni pojedynek w karierze. Faworytem tej rywalizacji był nasz tenisista, ale lepiej mecz rozpoczął jego rywal, który zwyciężył na inaugurację. Jednak w kolejnych setach lepszy był Hurkacz. Po aż trzech godzinach i 21 minutach zwyciężył 6:7(5), 7:6(5), 7:6(5).

Tym samym 26-latek zameldował się w drugiej rundzie. Za awans zarobił 41,7 tysięcy euro, w przeliczeniu na złotówki daje to 195,2 tys. złotych. To nagroda za wyeliminowanie Djere.

We wtorek nasz tenisista powalczy o awans do trzeciej fazy turnieju. Jego rywalem będzie Argentyńczyk Sebastian Baez lub Brytyjczyk Jack Draper. Jeżeli Hurkacz wygra kolejne spotkanie, otrzyma 77,8 tys. euro. W przeliczeniu daje to 364 tys. złotych.