Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra z nadzieją Brytyjczyków

Jack Draper będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W poniedziałek 21-letni Brytyjczyk w dwóch setach pokonał Sebastiana Baeza.

Marcin Motyka
Jack Draper WP SportoweFakty / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Jack Draper
W poniedziałkowe wczesne popołudnie w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo doszło meczu nadziei brytyjskiego i argentyńskiego tenisa - 21-letni Jack Draper zmierzył się z 22-letnim Sebastianem Baezem. Lepszy w tym pojedynku okazał się reprezentant Zjednoczonego Królestwa, który zwyciężył 6:3, 7:5.

Draper od początku spotkania był bardziej ofensywnie usposobiony, grał odważniej i lepiej serwował. O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie, które zdobył przy stanie 2:1. Druga partia była bardziej wyrównana, ale Brytyjczyk przechylił szalę na swoją korzyść w końcówce, zdobywając trzy ostatnie gemy.

W ciągu godziny i 50 minut gry Draper zaserwował sześć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z czterech break pointów, posłał 19 zagrań kończących i popełnił 22 niewymuszone błędy.

Tym samym Draper będzie rywalem w II rundzie Huberta Hurkacza. 21-latek z Sutton aktualnie zajmuje 61. miejsce w rankingu ATP (najwyżej był 38.), ale jego rodacy liczą, że awansują znacznie wyżej. W turnieju głównego cyklu jego najlepszy wynik to półfinał, a w Wielkim Szlemie najdalej dotarł do III rundy w US Open 2022.

Hurkacz i Draper zmierzą się ze sobą po raz drugi. W zeszłym roku w II rundzie imprezy w Antwerpii Polak zwyciężył 7:6(5), 6:7(5), 6:1.

Mecz odbędzie się we wtorek lub w środę.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)