Kolejna tenisowa bitwa Huberta Hurkacza. Tak ją zakończył [WIDEO]

Hubert Hurkacz staje się specjalistą od długich konfrontacji. W trzech setach rozprawił się tym razem z Jackiem Draperem. Ostatnia akcja Polaka w meczu była całkiem efektowna.

Hubert Hurkacz w meczu z Jackiem Draperem Twitter / ATP / Hubert Hurkacz w meczu z Jackiem Draperem
Hubert Hurkacz zakończył pojedynek w gemie na 7:5 w trzecim secie. Polak przełamał w nim podanie przeciwnika. W ostatniej piłce meczu żaden z tenisistów nie zamierzał odpuścić ani centymetra kortu.

Wrocławianin posłał dobry return po wyrzucającym podaniu i stopniowo przejmował inicjatywę w wymianie. Dwa bekhendy Hurkacza po przekątnej wyrzuciły Jacka Drapera poza kort, a Polakowi dały czas na dobiegnięcie do siatki. Uderzenie z powietrza w odsłoniętą część boiska pozwoliło zakończyć ostatnią akcję i tym samym mecz.

Cała konfrontacja była wyrównana. Hubert Hurkacz wygrał pierwszego seta, ale w drugim okazał się gorszy od Jacka Drapera w tie-breaku. Tak samo jak w poprzednim meczu z Laslo Djere decydowała trzecia partia. Polak zachował więcej energii na kluczowe piłki.

Po wyeliminowaniu dwóch przeciwników Hubert Hurkacz pozostaje kandydatem do turniejowego zwycięstwa w Monte Carlo.

Czy Hubert Hurkacz będzie najlepszy w turnieju w Monte Carlo?