Iga Świątek wraca do gry. Pora meczu wielu ucieszy

Po ponad miesięcznej przerwie Iga Świątek powróci do gry. W meczu II rundy turnieju WTA 500 w Stuttgarcie zmierzy się z Chinką Qinwen Zheng. Wiadomo już, kiedy zawodniczki pojawią się na korcie.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek swój ostatni mecz rozegrała 18 marca podczas turnieju WTA Indian Wells. Przegrała wtedy z Jeleną Rybakiną 2:6, 2:6.

Później z powodu kontuzji żeber zabrakło jej w Miami oraz w Astanie, gdzie reprezentacja Polski rozgrywała mecz w ramach Pucharu Billie Jean King z Kazachstanem.

Teraz liderka światowego rankingu wraca do gry i powalczy o obronę tytułu w Stuttgarcie. Przed rokiem pokonała w finale Arynę Sabalenkę.

Zmagania rozpocznie od II rundy, a jej pierwszą rywalką będzie Qinwen Zheng. Z Chinką zmierzy się po raz trzeci w swojej karierze. Oba dotychczasowe mecze rozegrała z nią w 2022 roku. Zarówno w Paryżu, jak San Diego górą była Polka - oba mecze rozstrzygnęły się w trzech setach.

Jak przekazała na Twitterze Joanna Sakowicz-Kostecka, komentatorka CANAL+ Sport, mecz Świątek z Zheng odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia, nie przed godz. 17:00.

Transmisję przeprowadzi stacja CANAL+ Sport, a także kanał CANAL+ na YouTube. Tekstowa relacja LIVE dostępna będzie na WP SportoweFakty.

Czy Iga Świątek obroni tytuł w Stuttgarcie?