Ukrainka przegrała z Białorusinką. Zobacz, co zrobiła po meczu

W pojedynku I rundy turnieju WTA w Madrycie Elina Switolina przegrała z Alaksandrą Sasnowicz. Po ostatniej piłce meczu Ukrainka zignorowała rywalkę.

Piotr Bobakowski
To nie był udany występ na korcie w wykonaniu Eliny Switoliny. Reprezentantka Ukrainy w meczu I rundy WTA 1000 w Madrycie przegrała w dwóch setach (4:6, 5:7, więcej TUTAJ) z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz.

Switolina, która po urodzeniu dziecka wróciła do rywalizacji w tourze WTA w kwietniu w Charleston, miała swoje szanse w pojedynku z Sasnowicz.

W końcówce drugiego seta Ukrainka oddała jednak trzy gemy z rzędu i musiała pogodzić się z porażką.

Po ostatniej piłce meczu 28-letnia Switolina nawet nie popatrzyła w kierunku rywalki. Nie poczekała na nią przy siatce i nie podała ręki. Schodząc z kortu, podziękowała tylko sędziemu i opuściła arenę (patrz wideo poniżej).

Tenisistki i tenisiści z Rosji oraz Białorusi, pomimo inwazji zbrojnej reżimu Putina w Ukrainie (wojna trwa od 24 lutego 2022 r.), mogą rywalizować na arenie międzynarodowej pod neutralną flagą.