Musiała uznać wyższość rywalki. Bilans Igi Świątek w finałach wciąż robi wrażenie

Iga Świątek ma za sobą 17. finał turnieju rangi WTA w karierze. W sobotę przegrała w Madrycie z Aryną Sabalenką 3:6, 6:3, 3:6. Jej bilans nadal robi ogromne wrażenie.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek Getty Images / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Iga Świątek
Choć ma dopiero 21 lat, rozegrała już swój 17. finał w dotychczasowej karierze. Po raz pierwszy o wygraną w turnieju walczyła w 2019 roku.

W Lugano mierzyła się wtedy z Poloną Hercog, z którą przegrała po trzysetowym pojedynku. Na kolejny finał z jej udziałem przyszło poczekać ponad rok.

10 października 2020 roku Polka walczyła o tytuł w Roland Garros. Pokonała w nim Sofię Kenin. Odnotujmy, że w całym turnieju nie straciła ani jednego seta.

Wtedy rozpoczęła się kapitalna seria Igi Świątek. Łącznie wygrała aż dziesięć finałów z rzędu. Jej passę przerwała dopiero Barbora Krejcikova w Ostrawie.

Dwa ostatnie finały Świątek rozegrała z Aryną Sabalenką. Mecze w Stuttgarcie i Madrycie dostarczyły ogromnych emocji. W Niemczech lepsza okazała się nasza tenisistka, natomiast w Hiszpanii Białorusinka się zrewanżowała.

Sabalenka wygrała sobotnie spotkanie 6:3, 3:6, 6:3. Jej bilans w finałach wynosi 13-10. W przypadku Świątek wynik ten jest jeszcze bardziej okazały: 13-4.

10.09.2022 US Open (kort twardy) Ons Jabeur (Tunezja) 6:2, 7:6(5) 10-1
09.10.2022 Ostrawa (kort twardy) Barbora Krejcikova (Czechy) 7:5, 6:7(4), 3:6 10-2
16.10.2022 San Diego (kort twardy) Donna Vekić (Chorwacja) 6:3, 3:6, 6:0 11-2
18.02.2023 Doha (kort twardy) Jessica Pegula (USA) 6:3, 6:0 12-2
25.02.2023 Dubaj (kort twardy) Barbora Krejcikova (Czechy) 4:6, 2:6 13-2
23.04.2023 Stuttgart (kort ziemny) Aryna Sabalenka 6:3, 6:4 13-3
06.05.2023 Madryt (kort ziemny) Aryna Sabalenka 3:6, 6:3, 3:6 13-4

Tak wielka rywalka Igi Świątek uczciła urodziny. "Witaj 25"