Pewne zwycięstwo Stefanosa Tsitsipasa. Grek w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas uzupełnił grono półfinalistów rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W czwartkowy wieczór Grek bez straty seta pokonał Bornę Coricia i teraz zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem.

Stefanos Tsitsipas drugi sezon z rzędu świetnie radzi sobie w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W zeszłym roku Grek dotarł do finału, a w tym jest już w półfinale. W czwartek pewnie pokonał 6:3, 6:4 rozstawionego z numerem 15. Bornę Coricia.

Tsitsipas od początku do końca czwartkowego spotkania grał na bardzo wysokim poziomie. 24-latek z Aten doskonale serwował i operował forhendem. Był ofensywny, znakomicie poruszał się po korcie i odbierał atuty przeciwnikowi.

Po wyrównanym początku Tsitsipas przejął inicjatywę i od stanu 3:3 zdobył trzy gemy z rzędu, dzięki czemu wygrał pierwszego seta.

W drugiej partii Grek prowadził już 4:2, ale ambitnie walczący Corić zdołał wyrównać na 4:4. W kolejnym gemie jednak tenisista z Aten znów wywalczył przełamanie, a po chwili zakończył mecz przy własnym podaniu.

Spotkanie trwało 96 minut. W tym czasie Tsitsipas zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z czterech break pointów, posłał 21 zagrań kończących i popełnił osiem niewymuszonych błędów. Z kolei Corić zanotował jednego asa, 19 uderzeń wygrywających oraz osiem pomyłek własnych.

W półfinale, w sobotę, rozstawiony z numerem piątym Tsitsipas zmierzy się z oznaczonym "piątką" Daniłem Miedwiediewem. Będzie to 12. pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 7-4 dla moskwianina, ale w ich meczach na mączce jest remis 1-1.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro czwartek, 18 maja