Katarzyna Piter zaczęła od 0:5. Później rozpoczęła się walka

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa odpadły z turnieju w Rabacie po rozegraniu jednego meczu. Zostały pokonane w dwóch setach przez Sabrinę Santamarię oraz Janę Sizikową. Na początku pojedynku zaliczyły mocny falstart.

Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Oksana Kałasznikowa i Katarzyna Piter przeniosły się do marokańskiego Rabatu z Madrytu. W stolicy Hiszpanii doszły do półfinału turnieju rangi ITF. Tym razem wystartowały w imprezie z cyklu WTA, ponownie na kortach ziemnych.

Polsko-gruziński debel trafił w drabince na Sabrinę Santamarię oraz Janę Sizikową, które grają wspólnie nieregularnie, a kiedy już to robiły, nie zwyciężały. Z turniejami w Tianjim w 2018 roku i w Melbourne w 2021 pożegnały się po jednym, dwusetowym meczu.

Tym razem Amerykanka i Rosjanka wystartowały lepiej i rozstrzygnęły pierwszego seta. Po nieco ponad pół godzinie walki zakończył się on wynikiem 6:3. Ledwo rozpoczął się mecz, a było 5:0, więc Kałasznikowa i Piter zaliczyły poważny falstart. Później co prawda udało się odrobić większość strat, ale na dokończenie pościgu zabrakło sposobu. Tym samym Polka musiała liczyć na lepszy przebieg drugiej partii.

Na początku drugiego seta amerykańsko-rosyjski debel oddalił się na 2:0, ale reakcja przeciwniczek była żwawsza. Niebawem strata została odrobiona. Także tym razem debel, z Polką w szeregach, nie postawił na swoim. Santamaria i Sizikowa ani przez moment nie pozwoliły na zdobycie prowadzenia deblowi z Piter w szeregach. Tym razem set zakończył się wynikiem 6:4.

WTA Rabat:

I runda gry pojedynczej:

Sabrina Santamaria (USA) / Jana Sizikowa (Rosja) - Oksana Kałasznikowa (Gruzja) / Katarzyna Piter (Polska) 6:3, 6:4

Czy Katarzyna Piter odniesie w tym sezonie turniejowe zwycięstwo?