Dobry dzień Amerykanek. Emocjonujący tie break w Strasburgu

Bernarda Pera odprawiła Kimberly Birrell z turnieju WTA 250 w Strasburgu. W ćwierćfinale zameldowała się też inna Amerykanka Emma Navarro, która wyeliminowała Jil Teichmann. W meczu Anny Blinkowej z Anną-Leną Friedsam był emocjonujący tie break.

Emma Navarro PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Emma Navarro
We wtorek w Strasburgu wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. Jedną z nich została Bernarda Pera (WTA 38), która pokonała 6:4, 6:4 Kimberly Birrell (WTA 111). W drugim secie Amerykanka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu 98 minut cztery razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z 17 break pointów.

Kolejną rywalką Pery będzie Clara Burel (WTA 122), która zwyciężyła 7:5, 7:6(0) Kaię Kanepi (WTA 76). Francuzka w obu setach odrobiła stratę przełamania. W pierwszym od 3:5 zgarnęła cztery kolejne gemy. W drugim wróciła z 2:4 i obroniła piłkę setową w 10. gemie.

Mecz trwał godzinę i 54 minuty. Burel wywalczyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a wykorzystała cztery z 11 break pointów. Było to jej pierwsze spotkanie z Kanepi.

Jil Teichmann (WTA 75) przegrała 6:2, 3:6, 2:6 z Emmą Navarro (WTA 82). W trwającym dwie godziny i minutę meczu Amerykanka obroniła osiem z 13 break pointów i spożytkowała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła o 10 punktów więcej od Szwajcarki (86-76).

Anna Blinkowa (WTA 66) wygrała 6:4, 7:6(11) z Anną-Leną Friedsam (WTA 92). W drugim secie moskwianka wróciła z 1:3. W emocjonującym tie breaku obroniła dwie piłki setowe, a awans zapewniła sobie przy piątym meczbolu. W ciągu dwóch godzin i ośmiu minut wykorzystała cztery z ośmiu break pointów.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)